Отруєння дітей в аквапарку Хмельницького: стали відомі результати досліджень води і повітря
Через імовірне інгаляційне отруєння парами хлору 16-ти дітей аквапарк «7 океан» міста Хмельницький тимчасово призупинив роботу. Водночас, за результатами лабораторних досліджень, ні в повітрі, ні у воді басейнів закладу перевищень вмісту хлору не виявили.
Нагадаємо, інцидент стався 5 січня цього року. Після тривалого (8-годинного) перебування в аквапарку, під час повернення додому у 16 із 34-х малолітніх дітей з Вінничини почали з’являтися симптоми гострого отруєння (сльозотеча, кашель та задишка різного ступеню важкості). Потерпілі звернулися за допомогою до Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. 13 дітей, в який стан здоров’я покращився, на вимогу батьків відпустили додому. Ще троє (віком 3, 6 та 7 років) були госпіталізовані, але вже виписані зі стаціонару.
Як повідомили в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, 6 січня (у зв’язку зі скороченим робочим днем), а також 7 та 8 січня фахівці не змогли потрапити до аквапарку, щоби здійснити необхідні дослідження. А 9 січня спільно зі спеціалістами Хмельницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби в області у закладі відібрали 7 зразків повітря (біля басейнів “Дитячий”, “Перший приймальний”, “Другий приймальний”, “Цибулька”, “Ігровий”, “Хвильовий”, “Повільна річка”) на визначення вмісту хлору та 7 зразків води з чаш цих басейнів на визначення запаху, рН (водневий показник), хлору залишкового вільного.
«За результатами лабораторних досліджень, перевищень вмісту хлору в повітрі аквапарку та хлору залишкового вільного у воді з чаш басейнів не виявлено.Матеріали досліджень передані Головному управлінню Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», – йдеться в інформації Хмельницького облцентру контролю та профілактики хвороб.
За цим фактом триває розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).
Зауважимо, що аналогічний випадок масового отруєння в аквапарку Хмельницького було зафіксовано у вересні 2019 року. Тоді після його відвідування до медзакладів з такими ж симптомами звернулися 19 дітей та двоє дорослих. У той же день були відібрані проби вмісту води у басейнах для дітей та дорослих. Результати лабораторних досліджень показали перевищення на той час концентрації залишкового хлору у декілька разів. Правоохоронці також розслідували кримінальне провадження за статтею 325 КК України.
Наразі адміністрація аквапарку подію щодо отруєння дітей із Вінничини не коментує. Офіційного пояснення ситуації у соцмережах та на сайті закладу немає. Лише повідомляється, що аквапарк з 10 по 12 січня не працює «у зв’язку з технічним обслуговуванням». Остання публікація від 12 січня – про актуальні ціни й тарифи та можливість розрахуватися коштами «єПідтримка».
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм
До контактного центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 телефонують громадяни […]
Медичний огляд військово-лікарської комісії проводиться, щоб вивчити та оцінити стан здоров’я і фізичного розвитку людини […]
В Україні триває загальна мобілізація — проводяться спеціальні заходи, зокрема призов військовозобов’язаних до лав Збройних Сил […]