У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ЧИСТЕ ПОВІТРЯ, А В ПОВЕРХНЕВИХ ВОДАХ «ЗАШКАЛЮЮТЬ» ХІМІЧНІ СПОЛУКИ

Статті

Оприлюднено огляд стану забруднення навколишнього природного середовища на території України за даними спостережень гідрометеорологічних організацій у 2020 році.  Згідно з моніторингом Центральної геофізичної обсерваторії  імені Бориса Срезневського, за більшістю показників обласний центр Хмельниччини визнано чистим.

За індексом забруднення атмосфери (ІЗА), у 2020 році дуже високий рівень забруднення атмосферного повітря зареєстровано у трьох містах країни: Маріуполь, Кам’янське і Дніпро; високий спостерігався в 9-ти містах: Кривому Розі, Одесі, Києві, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Краматорську, Черкасах та Вінниці.

У Хмельницькому ж найбільше забруднення повітря зумовив формальдегід, діоксид азоту та оксид вуглецю. Проте в загальному рейтингу наш обласний центр на 24 місці з 39-ти із низьким ІЗА – 4,6.

Крім того, в ґрунтах Хмельницької, а також Донецької, Запорізької, Рівненської та Черкаської областей виявлено найменший вміст нітратів.

Водночас, як йдеться в огляді, характеристика забруднення поверхневих вод басейну Південного Бугу показала покращення якості води через зменшення вмісту сполук азоту амонійного та азоту нітритного, крім пункту м. Хмельницький.

«Високими залишаються концентрації амонійної та нітритної форми азоту у створах м. Хмельницький. Середній вміст цих сполук перевищував гранично допустиму концентрацію (ГДК) у 28 разів та у 26 разів відповідно. У нижньому створі м. Хмельницький максимальна разова концентрація досягала 46 ГДК за сполуками азоту амонійного, 52 ГДК – за сполуками азоту нітритного. У пункті зафіксовано 22 випадки високого забруднення сполуками азоту», – йдеться в моніторингу.

У нижньому створі Хмельницького відмічено й зниження кисню до рівня високого забруднення (ВЗ)4 – 2,90 мгО2/дм3 та збільшення біохімічного споживання кисню по (БСК5) – 16,7 мгО2/дм3. Також відбулось підвищення концентрацій сполук мангану в районі міст Хмельницький і Вінниця з максимальним вмістом від 15 до 44 ГДК та у створах Хмельницького – за сполуками заліза загального до 8 ГДК.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм