«ЗА ТАКИМИ ВОРОТАМИ ДЕСЯТЬ КАРАНТИНІВ МОЖНА ПЕРЕСИДІТИ»

Лілія Коцюк
Редактор та засновник ХМ-ІНСАЙД
Соціально незахищені верстви населення, на жаль, залишаються сьогодні для багатьох політиків безпрограшним «інструментом» демонстрації своіх благодійних намірів. Ну, звісно ж, під об’єктивом фотокамер.
Читач зауважить: а «какая разніца» людям, що опинилися в скрутних життєвих ситуаціях, якого кольору і під чиїм логотипом торбина з продуктами? Відповім: абсолютно ніякої, зважаючи на нинішню (не)спроможність пенсіонерів.
Тож, відчуваючи присмак передвиборної гонки, добродії навипередки створюють волонтерські рухи і ловлять хвилю нестабільної економічної ситуації в державі.
Але іноді так захоплюються, що не помічають очевидних промахів.
Так сталося і з одним із волонтерських штабів на Хмельниччині, який упродовж останніх місяців активно взявся допомагати соціально незахищеним мешканцям області.
Справа чудова і варта наслідування: організовувати і розвозити по районах продуктові набори для пенсіонерів, людей з інвалідністю та малозабезпечених.
«Ми бачимо, що епідемія не відступає, а в деяких регіонах навіть посилюється, тому згортати свою діяльність не будемо, – запевняють волонтери. – Люди з особливими потребами знаходяться у групі ризику, кожен похід на базар або до магазину для них може бути небезпечним. Тож ми хочемо не просто допомогти цим людям продуктами, а й убезпечити їх від зайвих пересувань».
У підтвердження сказаного, інформація про адресну допомогу періодично з’являється на офіційній сторінці Facebook .
І все було б на позитиві. Якби не допис від 17 червня, який таки закинув ложку дьогтю, викликавши шквал негативу серед «електорату». Чи то волонтери від втоми (допис опубліковано після 23 год) не передбачили казусу, чи піарслужба не врахувала настроі соціальної (не)рівності…. Та «фотограф» трохи «перестарався».
Найбільше обурення підписників викликала світлина, на якій волонтер передає бабусі продуктовий набір на фоні досить таки добротноі брами:
«Ви серйозно вважаєте, що це «потребуюча» бабуся з брамою і бруківкою на кілька штук $?»
«Ви поїдьте в села і подивіться, як люди бідують. А за такими воротами біди не знають»
«За такими воротами десять карантинів можна пересидіти…Справа добра, але ще б по совісті розвозили»
«Брама в цієї соціально незахищеної бабусі коштує пару тисяч зелених, напевно чорну ікру принесли»
«Соромно таке показувати, особливо ця бабуся потребує допомоги, та краще б в будинок престарілих віднесли цю допомогу»
«Одні ворота чого вартують? Може звичайно діти зробили, так і мамі допоможуть…Не хочеться бути злим, але світлини викликають тільки негативні емоції».
Інше фото не лише суперечить турботливим переконанням волонтерів про те, що «…люди з особливими потребами знаходяться у групі ризику, кожен похід на базар або до магазину для них може бути небезпечним».
А й відверто демонструє ігнорування карантинних вимог відносно тих же людей похилого віку:
«Наражаєте пенсіонера на небезпеку, маска де?»
«Без масок, рукавичок, ще і за руку вітаються…»
Варто відзначити, що деякі коментарі – на підтримку добрих намірів штабістів:
«Добро повинне бути присутнім у нашому житті…Молодці!»
«Припиніть заздрити і чіплятися до воріт. Справа добра, не зважайте і продовжуйте»
«Суттєвий такий пакунок, мені б на цілий місяць вистачило. Молодці, що стареньких підтримуєте!»
Безперечно, в непростих реаліях «на ура» сприймаються будь-які прояви конкретної матеріальноі допомоги. Навіть, якщо ця допомога ситуативна або ж підігнана під ту чи іншу акцію. І перш, ніж сумніватися в благих намірах інших, варто спробувати це зробити самому.
Тут важливо інше – не спотикнутися в гонитві за «галочками». Адже, як мудро висловився видатний український діяч Олександр Петрович Довженко: «Сама доброчинність стає пороком, коли її застосовують помилково».
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм
До контактного центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 телефонують громадяни […]
Медичний огляд військово-лікарської комісії проводиться, щоб вивчити та оцінити стан здоров’я і фізичного розвитку людини […]
В Україні триває загальна мобілізація — проводяться спеціальні заходи, зокрема призов військовозобов’язаних до лав Збройних Сил […]