Бюджет Хмельниччини профінансує громадам 70% вартості проєктів за програмою «Питна вода»

Інфраструктура

Для забезпечення населення Хмельниччини якісною питною водою, яке наразі є одним із головних завдань влади, з обласного бюджету виділятимуть кошти громадам. Першочергово фінансуватимуться ті об’єкти, будівництво яких вже розпочато.

Про це йшлося на засіданні робочої групи з розробки проєкту програми «Питна вода Хмельниччини» на 2022-2026 роки. В заході взяли участь заступник голови ОДА Сергій Ткачук, голова обласної ради Віолета Лабазюк, директорка Департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА Віра Бригадир, директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич.

Як зазначила Віра Бригадир, від територіальних громад області надійшло 215 пропозицій про включення до переліку об’єктів водопостачання та водовідведення, які є важливими для їх мешканців. Їх загальна сума становить майже 994 мільйони гривень.

Першочергово ж до проєкту програми, за словами Сергій Ткачука, будуть включені об’єкти незавершеного будівництва, реалізація яких розпочалася у попередніх роках.

«Керівники громад мають пам’ятати, що обов’язковою умовою для отримання коштів буде співфінансування 30% вартості проєкту з місцевого бюджету. На реалізацію одного з обласного бюджету може бути виділено не більше 5 мільйонів гривень», – зауважив посадовець.

За результатами обговорення вирішено, що Департамент розвитку громад, будівництва та ЖКГ ОДА має отримати від тергромад відповідні підтвердження щодо актуальності наданих раніше пропозицій та сформувати остаточний проєкт програми «Питна вода Хмельниччини» на 2022-2026 роки. Він буде представлений на наступному засіданні 25 листопада. А далі погоджений проєкт програми на черговій сесії обласної ради у грудні цього року розглянуть обласні обранці.

Нагадаємо, у 2008-2020 роках в області діяла програма «Питна вода Хмельниччини». Строк її реалізації закінчився, але проблеми із якісним забезпеченням водопостачання залишилися. Так, на початок 2021 року централізованим водопостачанням в області було забезпечено 80% міського населення та 76 % мешканців селищ міського типу. А в селах – лише 29%. Заміни потребують 37% водопровідних та 40% каналізаційний аварійних мереж.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, завдяки реалізації проєкту в рамках програми «Питна вода» забезпечено безперебійне водопостачання мешканців декількох сіл об’єднаної громади. Детальніше про це – в матеріалі «Децентралізація: чому екогромаді на Хмельниччині позаздрили б навіть італійці».

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм