Для профілактики сказу на Хмельниччині регулюватимуть чисельність червоної лисиці, – комісія при ОДА

Екологія

Епізоотична ситуація зі сказу у Хмельницькій області впродовж останніх років залишається стаціонарно неблагополучною. Джерелом небезпечної хвороби, переважно, є червона лисиця. Як зменшити її популяцію та які ще профілактичні заходи задіяти проти поширення сказу – обговорювали сьогодні, 24 листопада, на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій облдержадміністрації.

Природні вогнища сказу існують практично на всій території Хмельниччини, а захворювання реєструєть серед диких, домашніх та сільськогосподарських тварин. Про це повідомив перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк.

За його словами, основними причинами такого становища є перевищення популяції червоної лисиці, необізнаність та халатність власників домашніх тварин, які не бажають їх вакцинувати проти сказу. Також посадовець натякнув на неналежному виконанні своїх функцій бригадами з відлову безпритульних тварин.

«Популяція червоної лисиці в дикій фауні на території області в останні роки значно збільшилася і наразі перевищує рекомендовану – 0,5-1 особина на 1000 гектарів угідь, в окремих регіонах – у декілька разів», – зауважив Олександр Садов’юк.

Як зауважив головний мисливствознавець регіону Віталій Красов, перед початком мисливського сезону ця кількість склала близько 4 900 голів, тобто 3,3 голови на 1000 гектарів. Найбільше  – на території колишніх Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів – 7,2 та 6,8 голів/1000 гектарів.

Каже, підтримання на цих територіях чисельності популяції лисиць ускладнюється тим, що вони віднесені до НПП «Подільські Товтри», де ведення мисливського господарства та полювання заборонені, потрібні спецдозволи. Крім того, варто звернути увагу й на регулювання чисельності бродячих тварин.

Заступник голови ОДА Володимир Білик переконаний, що треба проаналізувати й ефективність пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

«Маємо ситуацію з перевищенням щільності популяції червоної лисиці. Тому необхідно розробити заходи, які забезпечать регулювання її чисельності в межах господарських зон територій національних природних парків та мисливських угідь, в межах закону», – зауважив Володимир Білик.

Тож після обговорення комісія встановила низку завдань з профілактики сказу для органів місцевого самоврядування, ГУ Держпродспоживслужби, Хмельницького ОУЛМГ, адміністрації НПП «Подільські Товтри», НПП «Мале Полісся» тощо.

(За матеріалами Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм