Екологи виявили у річці поблизу підприємства Полонного критично низький рівень кисню

Екологія

Держекоінспекція у Хмельницькій області провела 15 липня чергове обстеження якісного стану річок Хомора та Случ. Одна із проб показала рівень кисню, майже удвічі нижче норми.

Інспектори відібрали 22 проби поверхневих вод річок Хомора та Случ для  вимірювання розчиненого у воді кисню в кожній точці моніторингового спостереження.

За результатами вимірювань показник розчиненого кисню коливався від 2,18 мг/дм3 до 15,88  мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3). На межі Хмельницької та Житомирської областей рівень кисню становив – 5,1 мг/дм3.

«Нижче норми вміст розчиненого кисню – у пробі з контрольного створу 100 метрів вище скиду КП «Полонне тепловодопостачання». Найвищий – річка Случ, початок водозабору», – зазначили в ДЕІ.

Екологи пояснили, що означає, якщо розчинений кисень у водоймах нижче норми.

Так, концентрація розчиненого кисню – один з головних показників якості води для життя риб та інших водних тварин у водоймах. Кисень проникає у воду з атмосфери й частково виділяється в самій водоймі в результаті життєдіяльності рослинних організмів. За допомогою хлорофілу зелені рослини виділяють з вуглекислого газу необхідні для побудови живої речовини вуглець, виділяючи в навколишній простір кисень шляхом фотосинтезу.

«Розчинений у воді кисень витрачається на дихання тварин й окислення органічних речовин. При низькій концентрації розчиненого у воді кисню виникає замор риби, яка гине від задухи», – наголосили в ДЕІ.

Додали, що наразі розпочато проведення інструментально-лабораторних досліджень відібраних проб. А спостереження та контроль в басейні річок Хомора та Случ триватиме.

Нагадаємо, громада на Хмельниччині домоглася порятунку річки від шкідливих скидів.

(Фото ДЕІ в Хмельницькій області) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм