Екстрена медична допомога Хмельниччини отримала 15 нових «швидких»

Здоров‘я

Автопарк Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф поповнився 15-ма новими сучасними автомобілями «Citroën». Придбали спецтранспорт за кошти Національної служби здоров’я України. До кінця квітня тут очікують ще на 10 таких автівок.

Про це місцевому телеканалу розповів перший заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.

За його словами, автопарк Центру екстреної медичної допомоги складається зі 130 машин, половина з них потребує заміни, оскільки працює вже понад 25 років.

«Цей рік буде визначним у придбанні великої кількості транспортних засобів, які можуть виконувати цю функцію. В області має бути близько 100 одиниць спецтранспорту та деяка кількість автомобілів у резерві», – зазначив посадовець.

Нові «швидкі» оснащені усім необхідним обладнанням: тут є дефібрилятор з кардіомонітором, апарат ЕКГ та інші пристрої, необхідні при проведенні реанімаційних заходів. Також у кожній автівці є два кисневі балони, медичні ноші, щити, спеціальні мобілізатори для шийних відділів.

Вартість однієї автівки з устаткуванням становить 1,9 мільйона гривень. Наразі придбані за кошти НСЗУ «швидкі» перебувають на реєстрації, згодом їх застрахують і розподілять між районами. Після оновлення автопарку частину машин  спишуть або передадуть на баланс інших підприємств в якості санітарного транспорту.

Нагадаємо, Хмельниччина закупила найбільше «швидких»  серед регіонів України. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм