Гамалій розповів про “важелі впливу” на вирішення кисневого дефіциту в лікарнях Хмельниччини

Здоров‘я

Голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій на своїй сторінці у Фейсбук розповів про ситуацію з рідким киснем, необхідним для лікування пацієнтів з COVID-19, та про те, яким чином вдається розв’язувати проблему з його систематичною нестачею у медичних закладах. За словами очільника області, чималий вклад у порятунок мешканців Хмельниччини вносять благодійники та депутати. 

“У загальнодержавному масштабі наприкінці березня склалася критична ситуація із рідким киснем! Нажаль, і лікарні Хмельницької області не виключення! Я, як голова Хмельницької ОДА, задіяв усі можливі та неможливі важелі впливу для вирішення цього, в прямому сенсі, доленосного питання. Згодом певний об’єм кисню вдалось віднайти, але при швидкому поширенню хвороби та збільшенню кисневозалежних хворих, він швидко закінчувався. Коли ситуація була вкрай критичною, допомога надійшла від Олени Копанчук – народного депутата України від ПП “Слуга народу”, яка за рахунок особистих дружніх відносин із керівництвом “Запоріжсталь” та її колег із Запорізької області домовилася за поставку кисню із вищевказаного підприємства в об’ємі 20 тонн на тиждень з початку квітня місяця і аж до травня. Також, одним із перших, хто організував поставку кисню та допоміг в його розвезенні по лікарнях області, не зважаючи на день та час доби, став Олександр Герега – народний депутат України! За його сприяння в область уже надійшло близько 80 тонн рідкого кисню та надалі також очікуються поставки необхідної рідини”, – написав Сергій Гамалій.

Також очільник області додав, що, завдячуючи благодійникам, наразі ситуацію з киснем у медзакладах області вдалося стабілізувати.

“За що їм сердечна подяка від мене особисто та, мабуть, від кожного жителя Хмельницької області зокрема! Також, хочу відмітити, що гарний приклад добрих справ почали підтримувати й інші політичні діячі та бізнесмени. Так, долучився до тих, хто став опорою для влади і медицини Хмельниччини Сергій Лабазюк – Народний депутат України. За його сприяння вчора ввечері до міста Хмельницького доставили 8 тонн кисню. Порятунок життя людей, має об’єднувати всіх, не зважаючи на будь-які погляди чи відмінності! Тож хочу ще раз виразити вдячність усім благодійникам за продемонстровану єдність!” – наголосив Сергій Гамалій.

Нагадаємо, один із селищних голів Хмельниччини порівняв із «блокбастером» доставку кисню до лікарні.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм