Селищний голова на Хмельниччині порівняв із «блокбастером» доставку кисню до лікарні

Здоров‘я

Про напружену ситуацію, яка склалася в місцевій лікарні з доставкою кисню, повідомив на своїй сторінці Теофіпольський селищний голова Михайло Тененев.

За його словами, останні тижні забезпечення кисневозалежних пацієнтів  відбувається  практично з коліс. З 45 наявних балонів за добу спустошується 30-32 балони. Якщо пацієнт важкий, то лише за ніч розхід кисню на одного може сягнути до 3-х балонів. Щодня дві машини в загальній кількості з 35-ма балонами здійснюють доставку кисню з Тернополя та Розсоші.

«Наш регіон киснем забезпечує Львівський хімічний завод, який останній місяць був на ремонті і працював лише на 20-40% потужності. В результаті – колосальний дефіцит кисню по всьому західному регіону. 26 березня я відвідував цей завод, аби домовитись про забезпечення нашої лікарні заправкою наявного кріоциліндра та ємність (2 тонни), або хоча би взяти ще кілька десятків балонів. Балонів немає. Вдалось домовитись ще за один новий кріоциліндр, 0,5-тонну бочку в безкоштовну оренду і обіцянку, що за кілька днів два кріоциліндра і бочка буде заправлена»,написав Михайло Тененев.

Та поки завод ремонтували, кількість хворих на Теофіпольщині зростала, а дефіцит кисню, відповідно, збільшувався.

«… і от вже тиждень, як Львівкисень просто не відповідає на телефонні дзвінки», – нарікає керівник громади.

Зауважує, що упродовж двох тижнів Теофіпольська селищна рада, усвідомлюючи всю критичність ситуації, зверталась письмово до голів  обласної ради, обласної державної адміністрації, також на сесії депутати проголосували за звернення до МОЗ. Селищний голова телефонував і писав народній депутатці Олені Копанчук. Побачив у соцмережі публікацію, що нардеп Олександр Герега постачає кисень, тож звернувся до представників його партії. Підключив голову правління місцевого цукрового заводу, який постійно допомагав заправленими балонами та транспортом.

«У Тернополі видачу кисню регулював особисто голова ОДА, тому домовлятись з постачальником було все важче. І от 9 квітня на Розсошу поїхали дві машини лікарні з 18-ма балонами, вдалось домовитись в Тернополі про 12 балонів… У Чернівцях буквально впросив, аби нам заправили 25 балонів», – описує ситуацію Теофіпольський селищний голова.

Завдяки місцевим підприємцям до ночі таки вдалося зібрати вільні балони. На ранок суботи в лікарні залишалось лише 4 балони з киснем. Автівки, які поїхали заправляти кисень у Розсошу, застали там величезну чергу із понад двох десятків машин.

Фото зі сторінки у Фейсбуці Михайла Тененева

А в машини, яка везла зранку кисень із Чернівців, «вистрелило» колесо. Тож Михайлу Тененеву довелося власним легковим автомобілем невідкладно їхати і перегружати хоча б якусь кількість балонів, аби не сталася біда. Згодом уночі до лікарні доставили ще кисню.

«Я розумію, що все це описано як «блокбастер», але запізнення на 15-20 хвилин вартувало б до десятка людських життів. Тож всім величезна подяка. А жителів громади прошу дотримуватись карантинних заходів», – додав селищний голова.

Станом на сьогодні, 11 квітня, за даними Хмельницької ОДА, у Теофіпольській лікарні перебуває 61 хворий із підтвердженим діагнозом COVID-19  та 8 пацієнтів із підозрою на захворювання. Завантаженість «ковідних» ліжок становить 86,3%, з киснем – майже половина.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм