Хмельниччина опинилися в «аутсайдерах» з використання субвенції «Нової української школи»

Освіта

Близько 18% субвенції, отриманої торік з державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти в «Новій українській школі», не використано місцевими бюджетами всіх регіонів. Найнижчий показник освоєння таких коштів серед областей показала Хмельниччина.

Про це свідчать дані Міністерства освіти та науки, оприлюднені на сайті НУШ.

Зазначається, що всього в Україні громади торік витратили 1 мільярд 157 мільйонів гривень субвенції зі 1 мільярда 421 мільйона, тобто 81,4%. Найрезультативнішими виявилися засновники шкіл Вінницької, Донецької та Луганської областей, там витратили понад 90% субвенції. Найгірше освоїли кошти в столиці (на кінець року там витратили лише приблизно 70% коштів) та в Хмельницькій області (72,2%).

Зокрема, із 53 мільйонів гривень станом на 1 січня 2022 року засновниками шкіл Хмельниччини освоєно лише 38,3 мільйона гривень. Відтак, не витраченими залишилися майже 15 мільйонів гривень. При цьому, в оперативних даних МОН в графі перерозподілу коштів в регіоні у грудні не зазначено жодної гривні.

В НУШ зауважують, що станом на 25 січня уточнень щодо касових видатків усе ще немає. Однак, незмінним залишається факт: невитрачені кошти субвенції по закінченні року підлягають поверненню до Держбюджету.

Варто зауважити, що виплачувати у 2021 році місцевим бюджетам державні субвенції, виділені урядом за програмою «Нова українська школа», розпочали із затримкою. На початок липня Хмельниччина продовжувала очікувати цих надходженьпопри те, що Кабмін розподілив їх ще у травні. На що саме передбачались 53 мільйони гривень субвенції НУШ  у Хмельницькій області, читайте ТУТ.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм