Хмельницька обласна комісія ТЕБ і НС зобов’язала громади сприяти в імунізації дітей від поліомієліту

Здоров‘я

Сьогодні, 25 січня, в Хмельницькій облдержадміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Основні питання – заходи із запобігання поширенню коронавірусу та проведення вакцинації дітей від поліомієліту.

За інформацією ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», з 1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її перший етап охопить дітей віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, і триватиме три тижні.

«Таких заходів необхідно вжити через виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року (тоді 1 дитина отримала параліч, а 19 були контактними і мали безсимптомний перебіг). Ще один випадок поліомієліту виявлено у дитини із Закарпаття. Симптоми з’явилися в грудні під час перебування в медзакладі через лікування іншого захворювання. Зразки біоматеріалів були надіслані до референс-лабораторії ВООЗ у Гельсінкі і 24 січня там підтвердили наявність поліовірусу (тип 2). Зразок від хворого подібний до тих, що були вже визначені восени минулого року на Рівненщині», – йдеться в інформації центру.

Відтак, згідно з протоколом комісії ТЕБ і НС, керівникам РДА та громад Хмельниччини наголошено на сприянні проведенню імунізації проти поліомієліту дітей віком від 6 місяців до 5 років 11 місяців 29 днів. А Хмельницькому обласному центру контролю та профілактики хвороб – посилити епіднагляд за поліомієлітом та ентеровірусною інфекцією в регіоні.

Крім того, керівникам громад рекомендовано питання переведення закладів освіти на дистанційну форму навчання розглянути до 27 січня. Медичні заклади Хмельниччини, задля безперебійного постачання кисню, мають до 4 лютого укласти договори на його доставку  не менше ніж з трьома виробниками.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм