Із 1 липня на Хмельниччині можуть з’явитися «ковідні сертифікати»

Здоров‘я

Із 1 липня в усіх регіонах України може запрацювати «ковідний сертифікат». Це – робоча назва внутрішнього документу, який міститиме дані про вакцинацію, про зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Розробляє його Міністерство охорони здоров’я.

Про це сьогодні, 6 травня, повідомила пресслужба МОЗ.

«Мета сертифікату – вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «ДІЯ», – йдеться у повідомленні.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, документ планують розробити в найкоротші терміни.

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював. Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в «ковідні сертифікати» в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення – нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», – пояснив урядовець.

Він наголосив, що запуск внутрішнього «ковідного сертифіката» буде супроводжуватися певними перевагами для його власників. У такий спосіб українці будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на коронавірус за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

Зазначимо, що згідно з даними Хмельницької ОДА станом на 13 годину 6 травня в області зареєстровано 84 510 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, в тому числі 166 за останню добу. На лікуванні перебуває 11 006 осіб: 1 454 лікується стаціонарно, 9 552 – амбулаторно. Одужало всього 71 845 мешканців Хмельниччини, померло – 1 659. Вакциновано близько 25 тисяч подолян. За минулу добу проведено 980 досліджень методом ПЛР.

Як повідомляв «ХМ-ІНСАЙД», на території Хмельницької області «червоний» рівень епіднебезпеки поширення COVID-19 діяв зі 7 квітня 2021 року. Область відсьогодні, 6 травня, перебуває у «жовтій» зоні.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм