Майно недіючих комунальних закладів на Хмельниччині викупляє власник готельного бізнесу

Інфраструктура

Хмельницька обласна рада продала на аукціоні старі приміщення двох недіючих комунальних закладів: психіатричної лікарні №2 та будинку-інтернату для громадян похилого віку й інвалідів. Обидва об’єкти ліквідовані в 2019 році та розташовані на території Шепетівського району. Їх придбали взаємопов’язані столичні підприємства, які мають стосунок до готельного бізнесу. Загальна вартість двох лотів становила понад 2,2 мільйони гривень. Про це свідчать дані майданчику “Прозорро. Продажі”.

Зокрема, у березні Хмельницька обласна рада виставила на продаж Вовківецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів. Його будівлі загальною площею 324 квадратних метри розташовані на вулиці Гвардійська, 1А в селі Вовківці. Об’єкт намагались продати ще з 2021 року, проте безуспішно. Цього разу єдиним учасником аукціону, а відтак і переможцем, став ФОП Міхаель Гальперін.

Столичний підприємець не торгувався і погодився на запропоновану стартову ціну лоту – 308 441 гривню. Наразі новий потенційний власник майна очікує підписання договору з облрадою. Згідно з технічною характеристикою, об’єкт приватизації (на фото нижче) включає саму будівлю будинку-інтернату, котельню, артезіанську свердловину, погріб, вбиральню. Стіни основної будівлі зі шлакоблоків, вікна та двері металопластикові, дах вкритий азбестоцементними листами. Територія має асфальтне покриття. Майно розташоване на земельній ділянці площею 0,8034 гектара.

Як стало відомо з документів на сайті “Прозорро.Продажі”, Міхаель Гальперін є громадянином Ізраїлю, але має посвідку на постійне проживання в Україні та володіє кількома об’єктами нерухомості у Києві. Також він є засновником ТОВ “Силует-БЦ”, яке має нерухомість у місті Біла Церква.

У 2017 році Міхаель Гальперін придбав  два вагони поїзда метро, які метрополітен виставив на продаж. Незвична покупка обійшлася бізнесмену в 546 000 гривень. Згодом він перетворив списані вагони на комфортабельний хостел.

Ім’я цього підприємця пов’язане зі ще одним переможцем торгів за старе комунальне майно на Хмельниччині. Йдеться про продаж комплексу Хмельницької обласної психіатричної лікарні №2 (на фото нижче). Її будівлі загальною площею понад 1 391 квадратний метр розташовані на вулиці Шкільна, 24 та 10А у селі Городище.

Зазначається, що приміщення перебувають у задовільному стані, обладнані водопроводом і пожежною сигналізацією. Будівлі розташовані на земельній ділянці площею 2,6629 гектара. Цільове призначення ділянки – “Охорона здоров’я та соціальних послуг”. В технічній характеристиці об’єкта приватизації вказано, що приміщення можуть використовуватися для проживання внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб.

Майно психлікарні обласна рада також намагалась продати ще з 2021 року. Скажімо, торік стартова ціна становила 3 783 640 гривень, але після кількох невдалих аукціонів була знижена удвічі. Востаннє, 7 квітня 2023 року, на аукціон зі стартовою ціною 1 891 820 гривень прийшов один учасник, він погодився з цією пропозицією. Йдеться про зареєстроване в Києві ТОВ “Сіті Хотелс Менеджмент”, яке володіє мережею готелів “Сіті Парк”. За даними сайту YouControl, засновницею ТОВ “Сіті Хотелс Менеджмент” є Олена Забродська. Вона також є засновницею ТОВ “Амарант” Лтд. А готель “Амарант” входить до мережі готелів “Сіті Парк”, гендиректором якої є той самий громадянин Ізраїлю Міхаель Гальперін. Станом на сьогодні, 18 квітня, Хмельницька обласна рада очікує оплату проданого лота.

Додамо, що села Городище та Вовківці розташовані поруч, відстань між ними орієнтовно 10 кілометрів. Наразі невідомо, що саме планують нові власники облаштувати в придбаних будівлях. Втім, не виключено, що з урахуванням виду діяльності, якою займаються переможці обох аукціонів, тут може бути щось на кшталт приміщень для тимчасового проживання.

Як писав раніше ХМ-ІНСАЙД, китайський інвестор купив дві бази відпочинку в рекреаційній зоні на Хмельниччині.

(Фото з майданчику “Прозорро.Продажі”)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм