Майже пів мільйона споживачів на Хмельниччині були без світла, – Гамалій про ситуацію в області

Інфраструктура

Ситуація в енергосистемі країни через масовані ворожі обстріли залишається 24 листопада складною. На Хмельниччині упродовж доби були одночасно застосовані графіки аварійних, погодинних відключень та спеціальний графік. Без електропостачання залишилось 80% споживачів. Про це у відеозверненні повідомив начальник ОВА Сергій Гамалій.

За його словами, сьогодні вдень було відключено електроенергію у 1 171 населеному пункті області. Без світла залишились 469 000 споживачів, а це фактично 80% від загальної кількості.

У другій половині дня до єдиної електромережі України під’єднали перший блок ВП Хмельницької АЕС. Нагадаємо, напередодні на Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені.

Енергосистема України оговтується від атак ворога. Розпочинається підключення споживачів до мережі”, – додав Сергій Гамалій.

Крім того, наказом ОВА введено в дію рішення ради оборони Хмельницької області, яким продовжено до 28 листопада режим економії електроенергії. Зокрема, рекомендовано: усім підприємствам, установам й організаціям, а також мешканцям краю обмежити споживання електроенергії з 07.00 до 23.00; головам громад обмежити зовнішнє вуличне освітлення, відключити зовнішню рекламу, освітлення фасадів та стел АЗС; Хмельницькому міському голові обмежити роботу міського електротранспорту; керівникам промислових підприємств передбачити можливість нічних змін роботи.

(ОНОВЛЕНО – 00:30 25 листопада)

Близько опівночі Сергій Гамалій поінформував, що Хмельниччина – серед регіонів із найскладнішою ситуацією з електропостачанням. Станом на вечір без електропостачання залишалось 437 000 споживачів у 1 060 населених пунктах області.

За його словами, попри неймовірні зусилля енергетиків, досі без світла міста Ізяслав та Білогір’я, їх сподіваються підключити до ранку.

Зараз маємо 35% потужності від потреби для області, тому критичну інфраструктуру маємо можливість підключити всю. Працюємо далі над поступовим підключенням населення”, – наголосив посадовець.

Та додав, що 25 листопада все ще не буде можливості підключити промисловість через відсутність потужності. Щодо ХАЕС, то перший блок виведено на потужність 500 МВт, другий – на мінімально контрольований рівень потужності.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм