Масштабний обмін полоненими: серед повернутих в Україну – 95 захисників “Азовсталі”

Суспільство

У рамках найбільшого з 24 лютого обміну полоненими Україна повернула 144 військових, з яких 95 захисників “Азовсталі”.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.

“Проведено черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських захисники. Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення. Зі 144 звільнених – 95 оборонців “Азовсталі”. Серед них – 43 військовослужбовці полку “Азов””, – йдеться в повідомленні.

Загалом звільнено:

  • 59 бійців Національної гвардії;
  • 30 – Військово-морських сил;
  • 28 – Збройних сил України;
  • 17 – Державної прикордонної служби України;
  • 9 – Територіальної оборони;
  • 1 – Національної поліції України.

З них 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилось 65 років, наймолодшому – 19.

У ГУР зазначили, що більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Всі вони отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу.

Додамо, що українські захисники Маріуполя, яких у травні вивезли з території “Азовсталі”, перебували у колонії в Донецькій області. За даними декількох джерел із влади, підтверджено, що в Оленівці як полонені до цього часу перебувало 2 449 українських військовослужбовців.

Нагадаємо, хмельницька парамедикиня з “Азовсталі”, яка потрапила у ворожий полон, просить “не мовчати”. Начальник Хмельницької ОВА назвав кількість зниклих та полонених військових.

(Фото ГУР Міноборони) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм