Мешканців Славути попередили про можливе підвищення тарифів на воду

Інфраструктура

Днями у Славутській громаді проаналізували фінансову діяльність управління водопровідно-каналізаційного господарства. Ситуація, як зауважують в міській раді, складна. Споживачі заборгували міськводоканалу близько 2 мільйонів гривень, а підприємство в свою чергу за електроенергію — удвічі більше. Тож вимушені розглядати варіант з підвищенням тарифів для населення за водовідведення і водопостачання.

За інформацією міськради, водоканал через рекомендації Кабміну не піднімати тарифи залишив їх на рівні, встановлених до 24 лютого 2022 року. Одночасно з рекомендаціями уряд гарантував відшкодування різниці в тарифах.

Мова йшла й про те, що не зростатимуть ціни на електроенергію. Реальна картина сьогодні виглядає так – ціни на електроенергію постійно зростають. З 1-го жовтня задекларовано збільшення вартості ще додатково на 20 %. Наразі підприємство уже заборгувало 4 мільйони 900 тисяч гривень для обленерго”, – йдеться в інформації.

За словами Славутського міського голови Василя Сидора, з обленерго намагались домовитись про реструктуризацію боргу хоча б на рік. Однак міськводоканалу цього зробити не дозволили. Тому зараз вивчають можливі варіанти виходу зі ситуації, щоб підприємство не стало банкрутом і надалі могло надавати послуги цілодобово.

Розглянули варіант погашення боргу з місцевого бюджету, проте наразі він неможливий в повному обсязі через суттєве зменшення дохідної частини (через зміни, запроваджені Верховною Радою України, було ліквідовано сплату за акциз та інші платежі, що були скасовані для суб’єктів підприємницької діяльності), яке складає близько 10 мільйонів гривень. Як наслідок, підприємство вимушене розглядати варіант приведення тарифів для населення у відповідність до економічно обґрунтованого рівня”, – каже мер.

Додає, якщо борг не буде вчасно сплачений, підприємство буде змушене закуповувати електроенергію за тарифами постачальника “останньої надії”, які є значно вищими за ціни звичайних електропостачальників. А відтак 6 мільйонів гривень додатково ляже тягарем на міськводоканал.

Прошу славутчан віднестися з розумінням до ситуації, що склалася. Проаналізувавши заборгованість, бачимо велику кількість людей, які мають борги перед підприємством, які станом на сьогодні складають близько 2 мільйонів гривень”, – констатував Василь Сидор.

Нагадаємо, тарифи на водопостачання і водовідведення у всіх колишніх пайцентрах Хмельниччини різні.  Найдорожче обходиться вода жителям Летичева – 59.70 гривні за 1 кубічний метр (станом на вересень). Найменше витрачають жителі Старої Ушиці – 23 гривні. У Славуті — 40.58 гривні за кубометр.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм