На Хмельниччині 23 підприємства заборгували зарплату працівникам

Інфраструктура

На Хмельниччині продовжує зростати зарплатний борг. Якщо на 1 січня 2021 року роботодавці завинили працівникам майже 12 мільйонів гривень, то на 1 лютого ця сума збільшилася  на 3,5 мільйона.

Про це, як повідомили в пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації, говорили учора, 19 лютого, на засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За словами першого заступника голови ОДА Сергія Тюріна, торік борг на 23 підприємствах регіону був ліквідований на суму майже 3,1 мільйона гривень. Це дало змогу Хмельниччині посісти третє місце серед  регіонів України за найменшою сумою боргу – 12 мільйонів гривень.

Однак, як зауважив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Володимир Паламарчук, станом на 1 лютого область має 23 підприємства-боржника із загальною сумою заборгованої заробітної плати 15,5 мільйона гривень.

«Найбільший борг – перед працівниками ДП «Нігинський кар’єр» – 5,8 мільйона, ДП «Завод точної механіки» – 2,04 мільйона, ТОВ «Адвіс Маш» – 852 тисячі, 55-те управління начальника робіт – 797 тисяч гривень», – заявив посадовець.

Уточнив, що на держпідприємстві «Нігинський кар’єр» (Кам’янець-Подільський район), яке є економічно активним, за минулий рік борги зросли на 2 мільйона гривень. На «Заводі точної механіки» (економічно активне, м. Кам’янець-Подільський) торік заборгованість виникала двічі, на початку лютого 2021 року сума боргу становила понад 2 мільйони гривень, а вже на 17 лютого борги перед працівниками повністю погашено.

Так само розрахувалися за грудень із працівниками кам’янецького комунального підприємства «Міськтепловоденергія» – виплатили 325 тисяч гривень.

«Нині в області спостерігаємо постійне зростання середньої зарплати. На  одного штатного працівника у 2020 році вона становила 9872 гривні.  За рівнем заробітної плати торік область посіла 16 місце по Україні», – відмітив Володимир Паламарчук.

Зауважимо, що згідно з даними облстату, найвищий рівень зарплати на Хмельниччині – у працівників фінансової та страхової діяльності, підприємств із постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. А найнижчий – на підприємствах із тимчасового розміщування й організації харчування та текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм