На Хмельниччині невакцинований лікар з гігієни оскаржуватиме відсторонення від роботи

Суспільство

Лікаря із загальної гігієни відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Городоцького управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Костянтина Омельчука 8 листопада попередили про те, що він буде відсторонений від роботи без збереження зарплати, якщо не зробить щеплення проти коронавірусу. А вже наступного дня йому вручили копію наказу про відсторонення. 

Чоловік за дипломом лікар-епідеміолог, пропрацював 25 років у санепідемстанції, йдеться в публікації «Городок.City». На думку Костянтина Омельчука, відсторонення його з цих підстав – незаконне.

«Коли я укладав трудовий договір, то там не вказано жодних вимог щодо щеплень. А тепер мене буквально примушують щепитися. Але якщо держава гарантує, що щеплення – добровільне, то кожна людина має право вибору. І коли зараз держава застосовує такі жорсткі заходи до невакцинованих, що навіть готова забрати у людей засоби існування, відстороняючи їх від роботи, з моєї точки зору, це певний елемент беззаконня. Якщо Україна хоче базуватися на принципах відкритості, то підхід має бути зовсім інший. І вважаю, що ЗМІ мають про це говорити, а не замовчувати», – сказав Костянтин Омельчук в ефірі Городоцького радіо.

Костянтин Омельчук на знак протесту не голиться вже декілька днів (фото «Городок.City»)

Городоччанин переконаний, що щеплення від коронавірусу ефективне і воно працює. Але якщо людина перехворіла і має антитіла, то для чого його робити? Також перед кожним щепленням необхідно пройти обстеження.

«Я вважаю це аморальністю. До речі, сьогодні мене звинувачують у тому, що я — антивакцинатор. Та я за вакцинацію. Є щеплення обов’язкові, до прикладу, від поліомієліту, туберкульозу, які визначені обов’язковими в Законі про захист населення від інфекційних хвороб. І всім відомо, що чимало зараз дітей не щеплених від поліомієліту. І всі знають, що в Україні теж зараз спалах цієї хвороби, зокрема — на Закарпатті та Рівненщині. Але я не бачу такого ентузіазму від ЗМІ, від держави, щоб нас захищали. І це в мене викликає протест. Так не повинно бути», – наголосив Костянтин Омельчук.

За його словами, він готовий вести просвітницьку діяльність, оскільки кожен повинен сам обирати спосіб захистити себе. Але такий, що не суперечить закону.

«До прикладу, я займаюся спортом, загартовуюся, веду активний спосіб життя. За це мене ніхто не хвалить. А от якщо я невакцинований, то вже – ледь не злочинець. Прикро…», – сказав лікар із загальної гігієни.

Костянтин Омельчук запевнив, що налаштований рішуче відстоювати свої права. Він уже написав лист на ім’я керівника про скасування наказу. І планує подавати до суду.

Нагадаємо, на Хмельниччині понад 200 невакцинованих освітян відсторонено від роботи.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм