На Хмельниччині розпочали раптові перевірки харчоблоків освітніх закладів

Здоров‘я

Структурні підрозділи ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» почали раптові лабораторні обстеження працівників харчоблоків шкіл, садочків, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих будинків-інтернатів. Перевіряють на  носійство патогенного стафілококу та патогенних ентеробактерій.

Такі дії, як повідомили в установі, проводять відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України № 15 від 7 жовтня 2021 року «Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих будинків-інтернатів у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації».

Нагадаємо, масові обстеження запровадили після резонансних спалахів  гострих кишкових інфекцій серед персоналу закладів освіти, в тому числі — у вересні в Хмельницькому НВО №1.

Тоді, за результатами досліджень, причиною хвороби понад дев`яноста дітей та дорослого став золотистий стафілокок. Носіями були працівники харчоблоку, котрі готували їжу з порушенням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм.

«За допомогою перевірок керівники МОЗ прагнуть побачити реальну ситуацію щодо рівня безпеки у системі шкільного харчування. А також з’ясувати, чи медичні огляди працівників харчоблоків є лише формальністю», – зауважили в облцентрі контролю та профілактики хвороб.

Якщо під час перевірок будуть виявлені випадки патогенного стафілококу або патогенних ентеробактерій, то вживатимуть заходи реагування відповідно до закону, у тому числі — відсторонення носіїв від роботи на час лікування та до цілковитого одужання.

Такі обстеження, як додали в установі, й надалі проводитимуть на постійній основі до окремого розпорядження Міністерства охорони здоров’я.

(Фото ДУ «ХОЦКПХ МОЗ України»)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм