МОЗ анонсувало перевірки працівників шкільних харчоблоків через спалах у Хмельницькому

Здоров‘я

З наступного тижня Міністерство охорони здоров’я розпочинає проведення раптових обстежень персоналу харчоблоків освітніх закладів щодо носійства, зокрема, золотистого стафілококу.

Про це сьогодні, 8 жовтня, під час регіонального форуму «Реформа шкільного харчування» сказав очільник МОЗ Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

За його словами, в закладах освіти у Хмельницькому та на Сумщині вже відбулося два спалахи гострих кишкових інфекцій через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм.

«Це сталося через те, що люди, які готували харчування в школах, були носіями золотистого стафілокока. Ці питання були розглянуті, ми прийняли рішення: дерегуляція — це добре, вільний вибір — це добре, але певний контроль має бути. Ми розпочинаємо з понеділка раптові перевірки на носійство, зокрема, золотистого стафілокока у працівників харчоблоків загальноосвітніх навчальних закладів», – зауважив міністр.

Він наголосив, що особи, які є носіями бактерії, будуть відсторонятися, поки не пройдуть лікування. Також сказав, що хочуть з’ясувати, чи насправді працівники харчоблоків проходять медогляди, чи їх виписують формально в закладах.

«Те, що ми побачили з ПЛР-тестами [йдеться про підробку – ред.], дає підстави думати, що і з медичними оглядами у нас не все в порядку. І сьогодні ті, хто виписує довідки, не проводячи відповідних досліджень або медичних оглядів, будуть піддаватися певним покаранням», – додав міністр.

Урядовець нагадав, що в Хмельницькому постраждало 93 особи, з яких 92 — діти, в Конотопському районі Сумської області постраждало 32 особи, в тому числі 27 дітей.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, перших четверо учнів Хмельницького НВО №1 із отруєнням госпіталізували 7-го вересня до Хмельницької інфекційної лікарні. Загалом захворіли 92 дитини і мати одного з учнів. З них п’ятнадцятеро перебували на стаціонарному лікуванні. 13-го вересня фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб встановили джерело масового захворювання: золотистий стафілокок виявили у чотирьох працівників харчоблоку НВО. Учні  майже місяць перебували на «дистанційці» і з 6 жовтня заклад відновив роботу харчоблоку та очне навчання. За фактом масового захворювання правоохоронці відкрили кримінальне провадження

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм