Стафілокок у Хмельницькому НВО: харчоблок відновлює роботу, учні повертаються за парти

Освіта

Хмельницький НВО №1 «Школа – дитячий садок» (фото ХМ-ІНСАЙД)

Лабораторні дослідження в Хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 засвідчили відсутність золотистого стафілококу у харчоблоці та приміщенні закладу. Відзавтра, 6 жовтня, тут відновлюють очне навчання.

Про такі висновки фахівців повідомила заступниця директора департаменту освіти і науки Хмельницької міськради Ольга Кшановська.

За її словами, наразі очікують офіційних результатів обласного центру контролю та профілактики хвороб і ГУ Держпродспоживслужби, а далі вже будуть контактувати з постачальниками, щоби завезти продукти.

«Із завтрашнього дня, 6 жовтня, вже повноцінно відновимо навчання. Але все залежатиме від терміну подачі до департаменту і навчального закладу цих офіційних документів. Школа працюватиме за умови відкриття харчоблоку», – зауважила посадовиця.

Додала, що працівники харчоблоку були тимчасово відсторонені. Але вони пройшли відповідне лікування і мають допуск.

Аналіз попередніх контрольних змивів показав наявність патогенної  флори на обладнанні харчоблоку.

Нагадаємо, перших четверо учнів НВО №1 із отруєнням госпіталізували 7-го вересня до Хмельницької інфекційної лікарні. Загалом захворіли 92 дитини і мати одного з учнів. З них п’ятнадцятеро перебували на стаціонарному лікуванні. 13-го вересня фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб встановили джерело масового захворювання: золотистий стафілокок виявили у чотирьох працівників харчоблоку НВО. Вихованці закладу майже місяць перебували на «дистанційці».

За цим фактом відкрито кримінальне провадженняЗ метою детального вивчення ситуації, міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та члени комісії зустрілися з батьківським активом навчального закладу (про це дивіться ТУТ). 

Згодом через цю ситуацію Міністерство охорони здоров’я заявило, що  відновлює раптові перевірки навчальних закладів. А Міністерство освіти і науки рекомендувало Хмельницькій міськраді відшкодувати сім’ям гроші, витрачені на лікування дітей з НВО №1.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм