На Хмельниччині викрито посадовця військової частини у розголошенні державної таємниці

Кримінал

Служба безпеки України викрила заступника командира однієї з військових частин  Хмельницької області на розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю.

Кіберфахівці СБУ під час планової перевірки встановили, що  посадовець діяв всупереч встановленому порядку надання доступу до інформації із обмеженим доступом, йдеться в інформації СБУ.

За даними слідства, військова частина, в якій служив офіцер, уклала угоду з приватною структурою. Її предметом було встановлення і обслуговування охоронної системи, яка включає й відеонагляд. 

«Такі роботи на військових об’єктах можуть виконувати тільки фахівці, яким надано доступ до роботи з інформацією, що становить державну таємницю. На момент прибуття працівників компанії для виконання комплексу робіт з перевірки технічного стану автоматизованої системи охорони на територію військової частини, у них не було такого допуску та припису на виконання завдань», – зазначають в СБУ.

У цей час підприємство вже було позбавлене допуску до роботи з інформацією, що становить державну таємницю. Тож військовий допустив комерсантів до робіт всупереч встановленому порядку надання доступу до інформації із обмеженим доступом. Проте, співробітники СБУ оперативно спрацювали і попередили розголошення даних.

«За матеріалами СБУ Славутський міськрайонний суд Хмельницької області ексзаступника командира визнав винниму вчинені правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 328 (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю) Кримінального кодексу України», – інформують в установі.

Нагадаємо, на Хмельниччині викрито схему викрадення і продажу комплектуючих до військової авіатехніки. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм