На Хмельниччині випробували наземну станцію управління космічним апаратом «Січ 2-30» (ФОТО)

Суспільство

У Центрі прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ та КНП), що неподалік міста Дунаївці на Хмельниччині, упродовж 7-9 грудня тривали міжвідомчі випробування наземного сегменту для управління та подальшої експлуатації космічного апарату (КА) «Січ 2-30» , а також підготовки до льотних випробувань.

Про це інформує Український мілітарний портал з посиланням на Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦВКЗЗ).

«У рамках випробувань здійснювалось моделювання нештатних ситуацій з метою тренування розрахунків, які братимуть участь в управлінні«Січ 2-30» та залучатимуться до прийому інформації наземних станцій, а також для розрахунків, які здійснюватимуть подальшу обробку інформації», – повідомили у НЦУВКЗ.

Український супутник «Січ-2-30» (фото: Володимир Тафтай/Facebook)

У тестуваннях взяли участь фахівці ЦПОСІ та КНП, Дніпрокосмосу, Центру експлуатації, Оперативно-інформаційного центру, а також фахівці КБ «Південне», підприємства «Конекс» та ДП ЗАТ «Науково-дослідний інститут радіовимірювань».

«Міжвідомчі випробування показали, що наземний сегмент готовий до льотних випробувань, які заплановані на початок січня 2022 року», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вітчизняним космічним апаратом «Січ-2-30» керуватимуть із Центру управління польотами, розташованого біля села Залісці Дунаєвецької міської громади. Український супутник дистанційного зондування Землі завершив усі заплановані випробування та на початку грудня був відправлений до США. Там зі стартової площадки на мисі Канаверал його запускатимуть у космос попередньо 10 січня 2022 року.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм