На Ізяславщині покарали рибалку, який через «безгрошів’я» займався незаконним промислом

Екологія

Жителя села Ізяславської територіальної громади місцевий суд визнав винуватим у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду), та призначив йому 3 роки обмеження волі з іспитовим строком 2 роки.

За вироком, як повідомляють в Хмельницькому апеляційному суді, 13 серпня чоловік спустив дерев’яний човен на річку Горинь поблизу села Михнів й за допомогою забороненого саморобного пристрою – електровудки – займався незаконним рибним промислом. Того дня за сім з половиною годин риболовлі способом масового знищення риби йому вдалося виловити 42 штуки карасів, решта – коропи, лящі, окуні, плітка (всього 61 рибину).

«Внаслідок таких протиправних дій [обвинувачений] заподіяв істотну шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму 4 403 гривні», – зауважує суд.

Обвинувачений свою вину у скоєному визнав, збитки відшкодував, а вчинок пояснив безгрошів’ям. Виловлену рибу суд постановив залишити в БО «Ліщанський будинок милосердя», а електровудку – знищити. Також  зобов’язав його періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну місця роботи й проживання.

   

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм