На програму платного паркування в Хмельницькому планують витратити 7,5 мільйона гривень

Інфраструктура

Про це йдеться в проєкті рішення виконкому міськради щодо затвердження «Програми підтримки та розвитку сфери паркування транспортних засобів у місті Хмельницькому на 2021-2025 роки». Її розробник та виконавець – комунальне підприємство з організації роботи міського пасажирського транспорту.

Матою програми є «підвищення безпеки дорожнього руху, усунення перешкод у роботі громадського транспорту, розвиток паркувального простору міста, введення нових інноваційних технологій та інше, що забезпечить збільшення дохідної частини бюджету Хмельницької  громади (в тому числі, за рахунок адміністративних штрафів)».

У проєкті йдеться про те, що ще у 2016 році рішенням сесії міськради встановлено перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для облаштування  177-ми паркомісць. Це:
– південна та північна сторона проспекту Миру від вулиці Трудова до АЗС (площа – 470 кв м, кількість паркомісць – 47);
– Львівське шосе, північна сторона від виїзду з стоянки ПП «Ізіда» до входу в ринок «ВВК Поділля-2», від входу в ринок ТД ринок «Тісса» до території будинку № 8 (площа – 1300 кв м, кількість паркомісць – 130).

Однак за браком коштів для придбання паркоматів цю роботу відповідальне комунальне підприємство тимчасово не забезпечило.

Зазначається, що кількість автомобілів у Хмельницькому постійно зростає. Враховуючи європейський досвід, число паркомісць у середньому має бути 16-17 % від чисельності населення міста. Тож для Хмельницького потреба становить не менше 45 тисяч машиномісць.

«Основними проблемами є хаотичне паркування, відсутність достатньої кількості спеціально обладнаних майданчиків для цього, відсутність технічних пристроїв для оплати послуг з паркування, а також дієвого механізму притягнення водіїв до відповідальності за порушення правил зупинки/стоянки/паркування транспортних засобів», – йдеться в документі виконкому.

Відтак, на надання послуг з утримання відведених майданчиків для платного паркування програмою передбачено фінансування, переважно з міського бюджету, в сумі 7,5 мільйона гривень на період 2021-2025 років.

Зокрема:
– на очищення, миття, відновлення дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), а також транспортних або пішохідних огорож – усього 830 тисяч гривень;
– на нанесення та відновлення дорожньої розмітки – 430 тисяч гривень;
– на очищення території від пилу, сміття та листя шляхом їх підмітання та миття – 4 мільйони гривень;
– на очищення від снігу і криги та обробка їх фрикційними та іншими протиожеледними матеріалами – 580 тисяч гривень;
– на утримання та поточний ремонт дорожнього покриття території, а також систем поверхневого водовідведення у межах майданчиків – 480 тисяч гривень;
– функціонування паркувальних автоматів (очищення, миття, фарбування, відновлення їх роботи, заміна окремих деталей, планові обстеження, нагляд за справністю, їх технічна підтримка та програмне забезпечення) – 1,18 мільйона гривень.

Втім, цю програму ще мають затвердити депутати на сесії міської ради.

Нагадаємо, Хмельницька міська рада утворила відділ інспекції з паркування при управлінні транспорту та зв’язку.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм