Окружна прокуратура Хмельницького: перед судом постали 10 осіб за вчинення корупційних злочинів

Суспільство

З початку року за процесуального керівництва прокурорів розслідувано 9 кримінальних проваджень про вчинення корупційних правопорушень. Перед судом постали 10 осіб, з них 7 були службовими особами підприємств різної форми власності. Ще 25 корупціонерів понесли адміністративну відповідальність.

Такі результати роботи з протидії корупції на ввіреній території озвучили в окружній прокуратурі міста Хмельницького.

Керівник установи Іван Комар назвав декілька прикладів обвинувальних актів, направлених до суду.

Зокрема, відносно  головного бухгалтера комунального підприємства, який заволодів грошовими коштами  підприємства в сумі 1,2 мільйона гривень у співучасті з посадовцями ТОВ.

Також щодо колишнього юрисконсульта однієї із банківських установ, який від імені начальника відділу банку підробив лист із проханням зняти заборону відчуження нерухомого майна.  На підставі цього листа приватними нотаріусами із державних реєстрів вилучено відповідні записи. Результат таких неправомірних дій: нежитлове приміщення заставною вартістю понад 600 тисяч гривень, яке перебувало в іпотеці банку для забезпечення погашення кредитором грошових зобов’язань в розмірі 94 тисяч доларів США, були відчужені власником на користь третіх осіб.

Судять ще одного ексочільника комунального підприємства Хмельницької міської ради. Він, зловживаючи своїм службовим становищем, упродовж 2015-2016 років вчинив розтрату 190 тисяч гривень, здійснюючи оплату за товарно-матеріальні цінності (цемент, пальне) та транспортні послуги, які насправді підприємству не постачалися та не надавалися.

Розглядається і справа за фактом пропозиції та надання неправомірної вигоди працівнику поліції за уникнення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів.

 «Крім того, цьогоріч прокурори забезпечили участь у розгляді судом 49 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. У результаті – 25 осіб притягнуто до адмінвідповідальності. Ще 10 осіб за нашими документами понесли дисциплінарну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю», – сказав Іван Комар.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм