Партія китайської вакцини CoronaVac надійшла у Хмельницьку область

Здоров‘я

Хмельниччина отримала 5 680 доз вакцини CoronaVac від китайського виробника Sinovak. Партію вакцини доправлено на склад обласної бази спецмедпостачання.

Про це повідомив на своїй сторінці Фейсбук голова облдержадміністрації Сергій Гамалій.

Він зауважив, що ця вакцина містить у своєму складі інактивований вірус.

«Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють вакцини проти поліомієліту, грипу. Виготовляється вона у вигляді однодозних флаконів, тобто доза призначена для однієї ін’єкції», – написав посадовець.

За його словами, згідно з інструкцією, для отримання імунітету від коронавірусу необхідно дві дози цієї вакцини, з інтервалом введення у 14-28 днів. Друга доза вакцини має бути від того ж самого виробника, тобто отриманої партії вистачить для вакцинації 2840 осіб. Вакцина має зберігатися при температурі +2  +8 градусів.

«Загалом в області вакцинацію проводитимуть 16 мобільних бригад, які пройшли відповідне навчання для роботи із вакциною CoronaVac. 6 з них розпочнуть роботу уже найближчим часом», – наголосив керівник ОДА.

Додав, що у першу чергу щеплення отримають маломобільні групи населення та їх доглядальники, соціальні працівники, освітяни, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО, олімпійці та паралімпійці, представники поліції та Збройних сил України.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, перша партія у 200 тисяч доз вакцини CoronaVac надійшла в Україну 25 березня і проходила лабораторний контроль до 10 квітня. Україна має контракт на отримання 1,9 мільйона доз цієї вакцини.

Нагадаємо, в Хмельницькій області триває щеплення вакциною Oxford/AstraZeneca індійського виробництва. Наразі з отриманих 18 300 доз, за даними ОДА, першою дозою щеплено 14 296 осіб. З них 4 941 – медпрацівник, 1 624 – військовослужбовці, 1 104 – освітяни, 844 – люди старші за 80 років, 438 – публічні особи та ветерани бойових дій, 426 – працівники сфери державної безпеки, 408 – працівники соціальної сфери, 4 511 – інші категорії. Два щеплення отримали 2 людини (медики).

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм