Перша в Україні підозра в екоциді: докази збирали на Хмельниччині

Екологія

Забруднення хімічними речовинами води в зоні 4-кілометрової ділянки, повне знищення річкової флори та фауни — такі наслідки діяльності підприємства, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції. Уперше в історії незалежної України двом службовцям підприємства повідомлено про підозру у вчиненні екоциду за статтею 441 Кримінального кодексу. Докази вчинення злочину зібрані й на території Хмельниччини.

Напередодні в Офісі Генпрокурора повідомили, що начальник та майстер цеху тепловодопостачання підприємства, яке займається виготовленням картонно-паперової продукції, з жовтня 2017 по січень 2021 року здійснили скид недостатньо очищених зворотних вод у річку, яка є притокою р. Случ.

(Фото Офісу Генпрокурора)

«Внаслідок цього на ділянці близько 4 км від місця скиду відбулось забруднення води хімічними речовинами, зникла річкова флора і фауна. Її відновлення та відтворення неможливі. Наразі їм повідомлено про підозру у вчиненні екоциду (ст. 441 КК України)», – проінформували в Офісі Генпрокурора.

А в Держеконіспекції підтвердили, що фахівці ДЕІ неодноразово залучались правоохоронцями до проведення слідчих дій в межах селища Понінка Хмельницької області та колишнього Баранівського району Житомирської області.

«На початку 2020 року, на виконання рішення Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, територіальні та міжрегіональні територіальні органи ДЕІ спільно із представниками Житомирської та Хмельницької обласних державних адміністрацій, щомісячно проводили спостереження та контроль в басейні річок Случ та Хомора на території Хмельницької та Житомирської областей», – повідомили в екоінспекції.

Додали, що фахівцями Держекоінспекції було опрацьовано та зібрано матеріали, які стали вагомою доказовою базою під час встановлення факту забруднення річок Случ та Хомора шкідливими речовинами, які використовуються у технологічному процесі одного із підприємств, що займається виготовленням картонно-паперової продукції.

ХМ-ІНСАЙД неодноразово писав про мешканців містечка Понінка та ближніх сіл колишнього Полонського району, які постійно страждали від скидів місцевої картонно-паперової фабрики у річку Хомора.

Екологи додають, що внаслідок безвідповідального та злочинного ставлення до природних ресурсів посадових осіб підприємства, які здійснювали скид недостатньо неочищених вод у водойму, відбулись незворотні негативні зміни екосистем зазначених річок. Флора і фауна цих водойм втрачена назавжди.

Наразі правоохоронці повідомили посадовим особам про підозру у вчиненні екоциду і вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм