Погрожував убити та переслідував: у Нетішині засуджено психологічного  насильника

Суспільство

Шепетівський міськрайонний суд визнав винуватим 30-річного жителя міста Нетішин у систематичному вчиненні психологічного насильства щодо колишньої дружини, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості її життя (стаття 126-1 Кримінального кодексу України).

Кривднику призначено покарання у виді 6 місяців арешту. Також суд задовольнив цивільний позов жінки: стягнув на її користь 30 тисяч гривень моральної шкоди та 4 тисячі витрат на правничу допомогу адвоката. Про це повідомили в Хмельницькому апеляційному суді.

Обвинувачений та потерпіла перебували у шлюбі з 2013 року та мають двох малолітніх дітей. Після розлучення у 2019 році і переїзду до батьків у Славуту жінка почала ситематично отримувати погрози розправою від чоловіка. Тож вона звернулася в поліцію.

За матеріалами правоохоронців, суди за рік винесли чотири постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності за домашнє насильство. Проте це не повпливало на його поведінку.

У судовому засіданні чоловік пояснив, що приходив побачитися з дітьми й відновити сім’ю. Мовляв, дуже любив свою колишню дружину й не міг змиритися з розлученням. Вона ж не відповідала на його дзвінки, не давала бачитися з дітьми у той час, коли він хотів, а не тоді, коли визначив орган опіки. Погодився, що іноді приходив серед ночі чи дзвонив, бо ревнував. Підтвердив і те, що повідомляв поліцію про намір убити жінку, хоча насправді не мав такого, й те, що писав їй розписку про самогубство.

Потерпіла розповіла, що ще у шлюбі чоловік ображав, ревнував та піднімав руку при дітях і своїх батьках – це й стало причиною їх розлучення. Однак після розірвання шлюбу він почав її переслідувати.

«Погрожував облити кислотою, підпалити, вбити, тероризував численними дзвінками (до 70 на день), стежив за місцем роботи, звідки вона змушена була звільнитися. Приходив серед ночі п’яним, вибивав двері, кидав камінням у вікно», – йдеться в інформації суду. 

Аби захистися, жінка звернулася до суду із заявою про видачу обмежувального припису, який видав Славутський міськрайонний суд у квітні 2021 року строком на 6 місяців із забороною колишньому чоловіку перебувати в місці її проживання (перебування), вести листування, телефонні перемовини, в будь-який спосіб переслідувати.

Ці ж обставини підтвердили мати, сестра й сусідка потерпілої, які додали, що обвинувачений тримав у страху всю родину.

«Такі дії обвинуваченого викликали у потерпілої емоційну невпевненість та нездатність захистити себе, оскільки незважаючи на застосовані органами влади заходи протидії домашньому насильству, таке насильство щодо неї тривало і безумовно викликало психологічні страждання і погіршення якості життя. Таким чином, досліджені докази у своїй сукупності не дають підстав суду для будь-яких сумнівів в тому, що вчинені протизаконні дії призвели до вказаних вище негативних наслідків для потерпілої, які тривають і на даний час», – констатує Шепетівський міськрайонний суд.

Відтак суддя дійшов висновку, що виправлення обвинуваченого неможливе без ізоляції від суспільства, а тому призначив йому покарання у виді арешту на 6 місяців, на якому наполягала сторона обвинувачення.

Проте вирок ще не набрав законної сили й може бути оскаржений до апеляційного суду.

Нагадаємо, у Нетішині суд визнав жінку винною в домашньому насильстві. 

Раніше прокурор Хмельниччини наголосив, що «тиха» проблема домашнього насильства має звучати гучно. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм