Про небезпечну для здоров’я пальмову олію попереджають споживачів Хмельниччини
Спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області попереджають про небезпечні для людини речовини в рафінованій пальмовій олії, яку можна зустріти в місцевих торговельних точках.
Цей товар експортовано з Німеччини до Польщі, а звідки – до України, де отримувачем є відомий виробник молочної продукції «Терра Фуд».
«Надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 4 березня стосовно виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 µg/kg – ppb) в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща (виробник: Elstar Fats Sp. z o.o., Stare Pole), звідки надіслано до України (отримувач: ТОВ «Терра Фуд», вул. Зеленогірська, 8, м. Київ, 03037)», – йдеться у повідомленні служби.
Тому операторів ринку та споживачів, які виявили таку олію на прилавках магазинів, просять негайно повідомити ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за телефоном (0382) 65-07-34, або звертатись до територіальних структурних підрозділів відомства.
Зауважимо, названі речовини – канцерогени і викликають онкологічні захворювання. Вони є частиною найпоширеніших хімічних харчових забруднень. Ці сполуки здійснюють генотоксичну дію на організм людини, а також негативно впливають на репродуктивну функцію у чоловіків.
Нагадаємо, промисловий хімікат «оксид етилену» виявлено в енергетичних кондитерських батончиках, які доставили з-за кордону до України.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook





Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]