«Приховані» цукерки та антисанітарія харчоблоків: на Хмельниччині тривають перевірки комунальних закладів

Суспільство

На Хмельниччині тривають аудиторські перевірки комунальних закладів, управління якими здійснює обласна рада. Зі 104-х нині функціонуючих за пів року проінспектовано більшу частину.

Упродовж тижня, як інформують в пресслужбі обласної ради, уповноважені особи здійснили моніторингові виїзди до Виноградівського психоневрологічного інтернату,  Антонінської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, Антонінської аптеки №21, Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

У Виноградівському психоневрологічному інтернаті встановлено ряд порушень.

Зокрема, складський облік товарів харчової групи ведеться неналежним чином, неправильно відображається в обліку видача товарно-матеріальних цінностей, що призводить до лишків чи нестачі, один і той же товар обліковується  в декількох журналах. Є питання і до складення та затвердження меню.

«Незрозуміло, з яких причин наприкінці травня придбано 28 кг цукерок, що досі не видаються до споживання, а термін їх придатності закінчується уже 11 вересня», – йдеться в інформації облради.


За результатами перевірки, запевняють, до керівника будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу.

Ще на початку червня, як писав «ХМ-ІНСАЙД», у Солобковецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів було виявлено значні порушення, серед яких: недотримання санітарно-гігієнічних вимог (допуск до роботи працівника харчоблоку без медичної книжки; розміщення фарб, розчинників, машинного масла у харчоблоці, порушення карантинних норм).

Тоді йшлося про притягнення директора будинку-інтернату Павла Підлісного до дисциплінарної відповідальності. Наразі, за інформацією обласної ради, йому вже оголошено догану. 

«Перевірки  в закладі ще тривають, адже до нас продовжують надходити повідомлення від працівників та пересічних громадян щодо можливих порушень з боку цього керівника. Цілком можливо, що крім дисциплінарного впливу, матеріали будуть спрямовані до правоохоронних органів», – зауважують в облраді.

У тих приміщеннях Солобковецького будинку-інтернату, які не відповідають нормам, розпочато ремонтно-будівельні роботи. На це передбачено 3 мільйони гривень з обласного бюджету. Всебічну підтримку закладу пообіцяв і сільський голова Солобковецької територіальної громади Сергій Когут.

Зовсім інша картина – в Антонінській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. Директор Ігор Кондратюк власними силами проводить там поточні ремонти, закуплено нове обладнання на харчоблок. Як результат професійного керівництва – школа уже на 80% готова до навчального року.


З директором комунальної Антонінської аптека №21 Вірою Ленюк «аудитори» обговорили шляхи отримання більших прибутків,  основні аспекти взаємодії з медичними закладами області, в тому числі і комунальної форми власності, отримання додаткових надходжень від здачі в оренду комунального майна.

Про результати перевірки Самчиківського будинку-інтернату для громадян похилого віку, що на Старокостянтинівщині, в матеріалі ТУТ

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм