Рейди в аптеках. Хмельничани поскаржились на завищені ціни на ліки

Здоров‘я

У мережах аптек міста Хмельницький провели моніторинг цін на лікарські засоби. З рейдом пройшлися працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. В установі зазначають, що отримали численні скарги громадян на зависокі ціни на медпрепарати та неможливість придбати найнеобхідніші.

Фахівці із використанням спеціальних сайтів проаналізували ціни на лікарські засоби, які включені до програми “Доступні ліки” та Національного переліку основних лікарських засобів (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів). За результатами моніторингу визначили мережі аптек у Хмельницькому із найнижчими, середніми та найвищими. В окремі з них навідались.

У яких саме аптеках виявлено необґрунтоване та умисне завищення цін, в установі не уточнюють. Повідомляють лише, що при спілкуванні з представниками цих аптек нагадали їм про недопущення надалі таких порушень та попередили про відповідальність.

У Держпродспоживслужбі наголошують, що законодавство в Україні регламентує механізм регресивних націнок для ліків з Національного переліку основних лікарських засобів. Він передбачає, що чим вища вартість лікарського засобу, тим менший відсоток роздрібної надбавки зможе встановити на нього аптека.

Установлені граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10%, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів і граничні торговельні (роздрібні) надбавки, виходячи із закупівельної ціни”, – зазначають в установі.

Отже, якщо вартість препарату:

  • до 100 гривень – максимальна торговельна надбавка може становити 25%,
  • від 100 до 500 гривень – надбавка не вище 20%,
  • від 500 до 1 000 гривень – надбавка до 15%,
  • понад 1 000 гривень за упаковку лікарського засобу – максимальна надбавка не вище 10%.

Фахівці додають, що на лікарські засоби (крім препаратів інсуліну), вартість яких підлягає реімбурсації (відшкодування державою вартості ліків — ред.) встановлені граничні надбавки в розмірі 10% до оптово-відпускної ціни, та граничні роздрібні надбавки в розмірі 15% – до закупівельної ціни.

А на препарати інсуліну граничні надбавки не повинні перевищувати 10%.

Нагадаємо, у квітні минулого року завищені ціни на ліки виявили рейдові групи на Хмельниччині. 

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook