Сергій Гамалій прокоментував ситуацію із сесією Хмельницької облради

Суспільство

(Фото зі сторінки Сергій Гамалія у Фейсбук)

Голова Хмельницької обласної держадміністрації Сергій Гамалій прокоментував ситуацію щодо сесії обласної ради, яка мала відбутися сьогодні, 18 лютого.

Нагадаємо, за зверненням фракції «Європейська солідарність» на позачерговому засіданні сесії о 12 годині планували розглянути два питання:

  • про звернення депутатів обласної ради до Президента та  Кабінету  Міністрів   щодо  невідкладного  інформування населення  Хмельницької  області  про  те,  якою  вакциною,  в  якій  кількості та в які терміни буде забезпечена Хмельниччина,
  • про  звернення  депутатів   обласної  ради  до  голови Хмельницької  ОДА щодо інформування  про  Регіональний  план  заходів організації та проведення імунізації (вакцинації)  населення проти  COVID-19 в Хмельницькій області.

Однак, перед пленарним засіданням, за заявою тієї ж фракції, голова обласної ради Віолета Лабазюк скасувала своє розпорядження про проведення сесії.

Очільник ОДА на своїй сторінці у Фейсбук запевнив, що підтримує проведення сесій виключно з нагальних питань.

«Я проти будь-яких дій, що ставлять під сумнів професіоналізм та компетентність  депутатів обласної ради, адже відповіді на питання, які виносилися на розгляд сесії,  можна отримати в онлайн режимі з відкритих джерел, зокрема з дорожньої карти впровадження вакцини від COVID-19, окремого інформаційного порталу з питань вакцинації – covid19.gov.ua, регулярних брифінгів Хмельницької ОДА, інтернетресурсів обладміністрації», – написав посадовець.

Зауважив, що працівники ОДА підготували всю інформацію з питань, які пропонувались на сесію і були готові її доповісти. Водночас, вважає, що набагато важливішими за нескінченні обговорення є питання ефективної роботи закладів охорони здоров’я.

«Пріоритетами в цій галузі ми бачимо модернізацію  обласного онкодиспансера та завершення будівництва обласної дитячої лікарні …Пропозиції щодо виділення коштів з обласного бюджету на ці проекти будуть запропоновані на найближчу бюджетну сесію. Невже ці проблеми не є актуальними та повинні відходити на другорядний план?», – наголосив Сергій Гамалій.

І додав:

«Натомість, маючи питання, які вимагають негайного вирішення, нас раптово повідомляють про скликання позачергового пленарного засідання, де збираються обговорювати те, що вже й так давно було обговорено на комісіях та в ЗМІ, а саме заходи щодо організації підготовки Хмельницької області до вакцинації населення від COVID-19».

На його переконання, вакцинація є дуже важливою, їй приділяється максимум уваги, і не в авральному порядку, а планово.

«Факту невиконання доручень МОЗу медиками області не встановлено. До того ж, чи зайве нагадувати, що існує заздалегідь складений план заходів ОДА, які вимагають термінового втручання (до прикладу, подолання наслідків стихії, аби звільнити людей від «снігового полону», відновлення водопостачання в обласній дитячій лікарні), і їх просто неможливо перенести на потім», – резюмував голова облдержадміністрації.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм