Сказ на Хмельниччині: захворювання зафіксовано у двох десятків тварин

Здоров‘я

Уже більше 20 років на території Хмельниччини не фіксують випадків захворювання на сказ серед людей. Виникнути ця хвороба може внаслідок укусу чи потрапляння слини хворої тварини на людину. Водночас цьогоріч в регіоні підтверджено сказ у майже двох десятків тварин. Такі дані повідомляють в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Зокрема, майже за шість місяців року за медичною допомогою внаслідок укусів тварин звернулися 850 мешканців краю. У 642 випадках укуси спричинили собаки (281 — безпритульна), у 118 — коти (32 безпритульних), в 11 — гризуни, у 4 — сільськогосподарські тварини, у 2 — лисиці, у 3 випадках — інші дикі тварини.

Хмельницька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби підтвердила сказ у 5 собак, 10 котів, 1 лисиці та 1 бичка. Торік внаслідок укусів тварин до лікарів звернулися 1465 осіб, близько третини з них отримали антирабічні щеплення”, – інформують в ХОЦКПХ.

Зазначається, що впродовж попередніх 40 років епідемічна ситуація в Україні щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою і має тенденцію до зростання. Найбільші показники були зафіксовані у 2007 році — 7, а у 2011 і 2015 роках — по 6.

На сказ можуть хворіти всі види свійських і диких тварин, а також гризуни, кажани й птахи. Найчастіше заразитися людина може від собак, котів та лисиць. Щоб запобігти цьому, господарі зобов’язані зареєструвати домашніх улюбленців у ветклініці та щепити їх проти сказу. Для вигулу свійських тварин у громадах мають бути виділені та облаштовані спеціальні майданчики.

Крім того, собак і котів не можна брати з собою у магазини, їдальні, на дитячі майданчики, пляжі, у парки, сквери, сади та інші місця загального користування. Категорично забороняється торкатися незахищеними руками хворих диких та домашніх тварин, приносити їх в житлові приміщення. Також відповідні служби у населених пунктах, наголошують в ХОЦКПХ, зобов`язані вести систематичний відлов бродячих собак та кішок.

В установі додають, що попередити розповсюдження цього захворювання серед людей можна тільки дотриманням профілактичних заходів та регулярними щепленнями свійських тварин проти сказу. Більш детально про сказ — в інформації Центру громадського здоров’я.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм