Стихійні сміттєзвалища та загрозу довкіллю виявили представники омбудсмена у Деражнянській тергромаді

Екологія

У Деражнянській територіальній громаді побували регіональний представник  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва  та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Ольга Осередчук. Мета візиту – моніторинг дотримання екологічних прав громадян та забезпечення права мешканців громади на безпечне життя і здоров’я довкілля.

Під час моніторингу, як зазначають представники омбудсмена, виявлено чимало порушень.

«Міське сміттєзвалище Деражні не відповідає санітарним та екологічним вимогам, не охороняється, санітарна зона не огороджена, рекультивація здійснюється залежно від погодних умов. Наразі в селах, які нещодавно приєднались до Деражнянської тергромади, немає організованої системи вивезення ТПВ. Тому часто люди створюють стихійні сміттєзвалища», – йдеться в повідомленні на сайті Уповноваженого ВРУ.

Вивезенням та захороненням сміття займається КП «Деражнянська ЖЕК № 1», яке експлуатує та утримує полігон побутових відходів площею  2,14 гектара. Утилізація відходів шляхом спалювання на полігоні не ведеться. Однак захоронення сміття провадиться з порушенням  законодавства.

«Зокрема, не здійснюється роздільне збирання побутових відходів та має місце захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, яке є забороненими з 1 січня 2018 року», – зауважили  монітори.

Додали, що міськрадою, всупереч вимогам статті 25-1 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», не здійснюється систематичне інформування населення через ЗМІ про стан навколишнього природного середовища, динаміку його змін, джерела забруднення, розміщення відходів, характер впливу екологічних факторів на здоров’я людей.

Відтак, за результатами моніторингового візиту готується звіт і відповідні акти реагування.

Зауважимо, до складу Деражнянської територіальної громади  входить місто Деражня та 18 старостинських округів із 38-ма населеними пунктами. Органом місцевого самоврядування затверджено Програму «Поводження з твердими побутовими «Чисте місто» на 2016-2025 роки». У 2015 році розроблена схема санітарного очищення Деражні.

Нагадаємо, моніторингова група виявила прострочені ліки та заборонені меблі в гімназії на Деражнянщині. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм