Троє нардепів від Хмельниччини підтримали скасування карантину вихідного дня

Суспільство

Верховна Рада України на пленарному засіданні сьогодні, 17 листопада, «провалила» голосування за проєкт постанови, якою пропонувалося рекомендувати уряду внести зміни до карантинних обмежень та скасувати карантин вихідного дня.

Зокрема, в проєкті постанови йшлося про те, щоби дозволити на вихідних роботу закладів харчування, спортзалів, фітнес-центрів, ТРЦ та інших розважальних закладів.

Так, «за» документ проголосували лише 149 народних депутатів із 246 присутніх у залі. Підтримали проєкт більшість представників майже всіх депутатських фракцій, крім фракції «Слуга народу». Саме голосів президентської більшості не вистачило, аби ухвалити постанову.

Що ж стосується народних депутатів, обраних від Хмельниччини, половина із них  – члени фракції ПП «Слуга народу» Ватрас, Заславський, Жмеренецький, Марчук, Стефанчук – від голосування утрималися. Інші «слуги» Мандзій та Монастирський не голосували, а Копанчук була відсутня.

Водночас, троє представників від Хмельницької області – Лабазюк, Герега та Бондар – підтримали проєкт постанови.

Перед голосуванням виступив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який заявив, що у випадку, якщо карантинні обмеження вихідного дня не дадуть ефекту та не зупинять поширення коронавірусної хвороби, Україна буде змушена запровадити жорсткий локдаун.

Нагадаємо, підприємці та окремі керівники органів місцевого самоврядування Хмельниччини висловили невдоволення запровадженим владою карантином вихідного дня  і вимагали його скасування.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм