У Хмельницькому ЦНАПі виявили порушення прав людей з інвалідністю

Суспільство

(Фото з відкритих джерел)

Дотримання принципу недискримінації перевірили в управлінні надання адміністративних послуг Хмельницької міської ради, що по вулиці Соборна у Хмельницькому.

Моніторинговий візит до установи здійснили представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області Оксана Шейгец та Ольга Осередчук, за участі голови Хмельницького обласного товариства з захисту прав осіб з інвалідністю Анатолія Савчука.

«Основними завданнями управління є поліпшення якості надання адміністративних послуг, зручні та комфортні умови обслуговування заявників, спрощення процедур отримання документів, економія часу, професіоналізм та ввічливе ставлення до кожного відвідувача», – йдеться у повідомленні на сайті омбудсмена.

Як показали результати моніторингу, в приміщенні є рецепція, де здійснюється первинна робота з відвідувачами, їх загальне інформування та консультування. Запроваджено електронну систему управління чергою. Також в приміщенні облаштовано зручні зони для очікування та заповнення документів.

Водночас, група моніторингу з’ясувала, що приміщення ЦНАПу не повною мірою пристосоване до потреб людей з обмеженими можливостями. 

«Вхід до будівлі хоч і облаштований пандусом, однак без відповідних поручнів, відсутня кнопка виклику співробітників. На  сходах та пандусі відсутні смуги контрастного кольору та рельєфні плитки для полегшення переміщення осіб з вадами зору, відсутні тактильні позначення, які б дублювали розміщену для громадян інформацію про послуги, які можна тут отримати», – зазначають представники Уповноваженого.

Крім того, в приміщенні не забезпечено доступ осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках, до санітарного вузла, а наявний санітарний вузол на першому поверсі не обладнаний відповідно до потреб.

Відтак за результатами моніторингу готують відповідний звіт та акт реагування до голови Хмельницької міської ради.

Нагадаємо, представники обмудсмена на Хмельниччині виявили, що замість чотирьох пунктів обігріву в Хмельницькому працює лише один.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм