У храмі, який першим в Хмельницькому перейшов до ПЦУ, залунала українська молитва

Культура

Українська молитва вперше залунала у Свято-Успенському храмі в мікрорайоні Ружична Хмельницької міської територіальної громади. В неділю, 19 червня, тут зібралося чимало хмельничан.

Про це повідомила керуюча справами виконкому міськради Юлія Сабій на своїй сторінці у Facebook.

Українська молитва у храмі після зміни в організаційному і канонічному підпорядкуванні та переході релігійної громади до Православної Церкви України у мікрорайоні Ружична Хмельницької міської територіальної громади”, – написала чиновниця.

(Фото зі сторінки Юлії САбій)

Нагадаємо, релігійна громада Свято-Успенського храму стала першою в обласному центрі, хто вирішив покинути московський патріархат. Відповідне рішення ухвалили на загальних зборах 14 травня, настоятель був проти. А вже 27 травня в обласній військовій адміністрації зареєстрували статут церкви у новій редакції. 

На знак незгоди з ухваленим рішенням, 5 червня на майдані Незалежності біля стін ОВА відбулася молитва групи осіб на чолі з настоятелем церкви від УПЦ МП протоієреєм Володимиром Заяць.

(Фото зі соцмереж)

За інформацією Юлії Сабій, також парафія у мікрорайоні Лезневе у Хмельницькому стала офіційно належати до Православної Церкви України. Відповідний указ підписав Єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Павло.

Нагадаємо, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин повідомив, що для стимулювання процесу від’єднання місцевих релігійних організацій від МП в міськраді розробляють проєкт рішення про припинення їм права користування земельними ділянками.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм