У Кам’янці-Подільському оштрафували продавчиню, яку власники магазину змусили працювати в локдаун

Суспільство

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винною старшу продавчиню магазину «Доставка.net» у порушення правил карантину та оштрафував її на 17 тисяч гривень.

Як йдеться в постанові суду від 25 травня, продавчиня допустила прийом відвідувачів та діяльність у сфері торгівельного і побутового обслуговування населення у магазині пообіді 5 травня. Тобто в останній день локдауну, коли на території Хмельниччини було встановлено «червоний» рівень епіднебезпеки. Цим самим вона порушила постанову Кабміну № 1236 від 9 грудня 2020 року (зі змінами).

В суді жінка вину визнала та пояснила, що 5 травня вийшла на роботу в магазин з продажу одягу, оскільки власники магазину примусили її до цього, хоча всі знали, що працювати не мали права. Під час перевірки дотримання правил карантину в магазин прийшли працівники поліції, які зафіксували роботу закладу і порушення правил карантину.

Обвинувачена просила звільнити її від відповідальності, оскільки власники магазину офіційно її не працевлаштували і фактично примусили працювати в період локдауну.

Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що жінка вчинила адміністративне правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП і повинна нести передбачену законом відповідальність.

«Вина особи доводиться обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення та переглянутим відеозаписом, яким зафіксовано факт знаходження декількох відвідувачів в приміщенні магазину. Згідно з відеозаписом, магазин «Доставка.net» працював у звичайному режимі, в залі були відвідувачі», – йдеться в постанові суду.

Також суд вважає, що суб`єктом правопорушення можуть бути як фізична особа-підприємець, власники, керівники суб`єктів господарювання, так і інші працівники (в тому числі, які офіційно не оформлені).

Окрім штрафу, жінка заплатить ще 454 гривні судового збору.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм