У Красилові знесли “пам`ятник чекістам” (ВІДЕО)

Культура

На Хмельниччині тривають процеси декомунізації: пам’ятники та знаки, які мають відношення до радянської системи, демонтовують і перейменовують вулиці з топонімами. Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, днями з меморіалу на військовому кладовищі у Хмельницькому зняли тоталітарну символіку. У Чемерівцях ухвалено рішення про демонтаж радянського танку. А сьогодні в Красилові знесли монумент, пов’язаний із комуністичним режимом, який місцеві називають “пам`ятником чекістам”.

Скульптурна композиція до демонтажу (фото зі сторінки Красилівської МР)

Рішення про демонтаж скульптурної композиції, що входить до пам’ятки історії «Братська могила мешканців міста, які загинули в період колективізації», розташованої на розі вулиць М. Грушевського та Театральна в Красилові, погодили на сесії міської ради 29 квітня.

“Прийнято рішення про негайний демонтаж тієї скульптури, де є зірки червоноармійців. Далі доля цього комплексу буде вирішуватися вже після Перемоги. І тільки після закінчення воєнного стану ми зможемо здійснити перезахоронення чотирьох братських могил, які там є, і облаштувати на тому місці зону відпочинку”, – повідомила голова Красилівської тергромади Ніла Островська.

Відео демонтажу скульптури розмістили на сторінці проєкту “Декомунізація. Україна”:

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм