У невиплаті славутським лікарям коштів за хворих на коронавірус МОЗ вважає винним сам медзаклад

Здоров‘я

Медперсонал Славутської міської лікарні недоотримав лише за квітень понад 3,5 мільйона гривень доплати за роботу із «ковідними» пацієнтами. Подібна критична ситуація й у інших медзакладах Хмельницької області. НСЗУ відмовляється сплачувати кошти, а очільник МОЗу звинувачує в проблемі керівництво лікарні.

На Хмельниччині, як повідомляють у Департаменті охорони здоров’я ОДА, виплати за лікування хворих на коронавірус не отримали в 10-ти медзакладах. Зокрема, працівники Славутської міської лікарні недоотримують її з квітня. Днями вони утворили страйковий комітет і готові до радикальних заходів, якщо ситуація не покращиться.

Директор КНП «Славутська міська лікарня»  Леонід Радзивілюк запевняє, що відповідний контракт із Національною службою здоров’я України був укладений. Але грошей медикам так і не виплатили.

«За цей час стаціонарну медичну допомогу надано 298 пацієнтам, повністю пролікований і виписаний 221 пацієнт. Крім того, 219 з них були підключені до кисню. Протягом цього періоду кількість кисневозалежних за добу сягала 60 пацієнтів. І кисень діставали, де могли. Крім того, обслуговували мобільний госпіталь, в якому проліковано 27 хворих на коронавірус і який розгорнули без особливої потреби. А ще з 1 червня ми – опорний «ковідний» заклад по північній зоні області. Договору з НСЗУ немає, його укладення затягують, немає взагалі гарантії, що нам далі за це заплатять», – каже директор лікарні.

За словами голови Славути Василя Сидора, місто уже звернулося з листами в різні державні інституції,  оскільки «держава вимагає відповідальності від лікарів, але не виконує свої зобов’язання перед медиками, які протидіють COVID-19». 

Розібратися в ситуації намагалося й керівництво НСЗУ, яке безпосередньо побувало в Славуті і, як зауважують в міській лікарні, відмовляється виплачувати «ковідні» нібито через невідповідності в даних щодо пролікованих хворих. Тож наразі ведуться перемовини з директором Західного департаменту НСЗУ Мар’яною Возницею.

В Департаменті охорони здоров’я ОДА зауважують, що до кінця червня проблема доплати медзакладам, які працювали в «червоній» зоні і надавали допомогу пацієнтам із COVID-19, мають врегулювати на рівні Кабміну.

Водночас, очільник Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко вважає, що причиною такої ситуації є недоліки в роботі самої Славутської лікарні. Про це повідомила народна  депутатка Олена Копанчук.

«Під час засідання Бюджетного комітету ВРУ перед міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком поставила питання про виплату заборгованості лікарям Славутської міської лікарні. Яка ж причина? За словами міністра – закладом не вносились дані в електронну систему охорони здоров‘я. Як наслідок – не відображена дійсна кількість пацієнтів»,написала обраниця на своїй сторінці у Фейсбуці.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм