У травні олія на Хмельниччині подорожчала ще на 9,4 відсотка

Економіка

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в Хмельницькій області у травні зросли ще на пів відсотка, порівняно із квітнем. Серед лідерів – олія.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Хмельницькій області.

«Найбільше подорожчала соняшникова олія – на 9,4%», – йдеться в інформації облстату.

Наразі в деяких торгових точках регіону вона досягає 75-80 гривень за літр, і це ще не межа. За словами економіста Олега Пендзина, попри те, що Україна є світовим лідером із виробництва соняшникової олії, її вартість збільшується шаленими темпами.

«Оскільки виробникам олії невигідно продавати продукцію дешево на внутрішньому ринку, тому вони її постачають за кордон. А ціни в магазинах всередині країни підганяють до світових», – коментує фахівець.

Окрім олії на Хмельниччині, як зазначають облстаті, на 8,9% подорожчали фрукти. У межах 3,3–0,4% підвищились ціни на м’ясо птиці, рис, сало, кондитерські вироби з борошна та цукру, продукти переробки зернових, яловичину, свинину, рибу та продукти з риби, макаронні вироби.

Водночас на 18,3% подешевшали яйця, на 5,1–0,2% – овочі, молоко, сметана, цукор, маргарин, сири, кисломолочна продукція, масло, хліб, безалкогольні напої.

Дещо подорожчали тютюнові вироби – на 1,2%, а от на алкогольні напої ціни знизились на 0,7%.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм