Вакцинальний бум: у Хмельницькому за щепленням від COVID-19 утворились величезні черги (ФОТО)

Здоров‘я

У Хмельницькому сьогодні, 21 жовтня, справжній ажіотаж на вакцинацію  від COVID-19. До центру вакцинації, що на вулиці Володимирська, 92, ще зрання утворилася величезна черга. Станом на 15.30 тут зробили понад тисячу щеплень. Медики працюють на межі, а люди на запитання: чому цього не робили раніше, здебільшого відповідають – без вакцини зараз не потрапиш нікуди.

На вході до центру вакцинації стоїть подвійний «контроль», запускають по десять осіб. А на вулиці – ще сотні охочих отримати щеплення. І хмельничани прибувають.

«Ми не встигнемо сьогодні вакцинувати всіх, хто стоїть у черзі. Наразі тут працює 6 бригад з ПМСД-2, по троє осіб в кожній бригаді. Ледве справляємось. Адже потрібно не просто зробити сам укол, а й поспілкуватися з людиною, отримати інформацію, необхідну для внесення в офіційну базу. З 9-ої ранку зробили понад тисячу щеплень, багато є таких, котрі вже другу дозу отримують», – каже лікарка Олена Старовіна.

Зауважує, що вакцинальний бум у Хмельницькому спостерігається упродовж останніх днів п’яти. Пов’язано це, скоріш за все, із запровадженими урядом обмеженнями. А враховуючи, що з 23 жовтня без сертифікату про щеплення або тесту ПЛР доступ до всіх закладів та установ області буде заборонений, люди масово ідуть отримувати безкоштовну «антиковідну» вакцину.

Хмельничани без особливого бажання відповідають, чому вирішили саме зараз вакцинуватись. Хтось не хоче попустити заняття в спортзалі, а хтось змушений, аби не втратити роботу.

Вакцини, як каже Олена Старовіна, цілком достатньо, з трьох наявних видів (Пфайзер, АстраЗенека і Коронавак) можна вибрати будь-яку.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ на Хмельниччині від COVID-19 щеплено 31,4% всього населення. При цьому в останні дні спостерігається зростання кількості людей, що звертаються за щепленнями. В області працює 10 центрів масової вакцинації, 95 постійних пунктів щеплень та 64 мобільних бригади.

На Хмельниччині за минулу добу лабораторно підтвердили 1002 нових випадки захворювання на COVID-19. Одужало від недуги ще 443 людини. Від ускладнень коронавірусу померли 12 осіб.

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook