Відкриття ринку землі на цьому етапі не стосується державних і комунальних земель, – Хмельницька ОДА

Економіка

Станом на сьогодні, 29 січня, об’єднаним територіальним громадам Хмельницької області передано в комунальну власність 153 тисячі 169 гектарів державних земель у межах земельної реформи. Однак нинішній її етап передбачає відкриття ринку лише для приватних наділів.

Про це під час брифінгу наголосив заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Білик.

Володимир Білик (фото пресслужби Хмельницької ОДА)

За його словами, існуючий до цього часу мораторій на продаж землі сформував тіньовий ринок, низьку продуктивність фермерства, призвів до розкрадання чорноземів, корупцію та зубожіння сільської місцевості.

«Земельна реформа покликана забезпечити впорядкування ринку землі, зрозумілі та прозорі відносини у сфері землеустрою, унеможливлення корупційних схем. Такі кроки нададуть додатковий поштовх до розвитку української економіки», – сказав посадовець.

Частина цих завдань уже реалізовані та впроваджуються. Зокрема, з 1 липня 2021 року набувають чинності зміни до законодавства, які відміняють мораторій на розпорядження землями приватної власності та встановлюють вимоги до покупців земель.

«Це таке ж право, як розпоряджатися своєю квартирою чи машиною. Але на цьому етапі земельна реформа не передбачає відкриття ринку для державних та комунальних земель, а також допуску юридичних осіб та іноземців до торгів», – зауважив Володимир Білик.

Додав, що наразі встановлено правила оприлюднення та відкритості даних про землю. Тобто, кожен українець або представник бізнесу зможе отримати необхідну інформацію про ту чи іншу земельну ділянку, її розміри, місце розташування, власника тощо.

На думку заступника голови ОДА, відкриття ринку землі дає гарантію підвищення рівня добробуту селян, зменшення трудової міграції, а для місцевих бюджетів – збільшення грошових надходжень.

 

Нагадаємо, Держгеокадастр визначив орієнтовну нормативну грошову оцінку земель сільгосппризначення на території Хмельницької області.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм