Власника двох земельних паїв на Хмельниччині змусили один повернути державі
Мешканець Хмельниччини спромігся отримати у власність другу земельну ділянку площею 2 гектари для ведення особистого селянського господарства, хоча законом передбачено надання таких земель лише один раз.
Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.
До Чемеровецького районного суду звернувся прокурор з позовними вимогами визнати недійсним наказ ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, яким затверджено проект землеустрою та надано у власність відповідачу 2 гектари із земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих за межами населених пунктів Кутковецької сільської ради Чемеровецького району. А також просив суд витребувати спірну ділянку у її власника та в орендаря.
З’ясувалось, що на підставі наказу Держгеокадастру чоловік зареєстрував своє право власності на цю землю та передав її в оренду фермерському господарству. Проте, на думку прокурора, приватизував її незаконно, двічі використавши своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для певної категорії потреб.
«За сім місяців до набуття у власність 2-х гектарів сільгоспземлі за межами населених пунктів Кутковецької сільської ради Чемеровецького району, відповідач на підставі аналогічного наказу ГУ Держгеокадастру в області отримав 2 гектари землі для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населених пунктів Сушовецької сільської ради Білогірського району», – йдеться в рішенні суду.
Відтак, він приховав той факт, що раніше вже використав право на безоплатну приватизацію земельної ділянки вказаної категорії. В результаті спірна земля вибула з володіння власниці – держави – не з її волі, а на підставі незаконного рішення державного органу, якому делеговано повноваження розпоряджатися такими землями.
«Відновлення права держави на земельну ділянку слід здійснювати шляхом її витребування від добросовісного набувача, яким є відповідач, і в орендаря», – зауважив суд.
Тож позов прокурора судом задоволено: незаконну реєстрацію права власності на спірну земельну ділянку скасовано та витребувано її на користь держави.
Нагадаємо, про схеми багаторазової приватизації земельних паїв на Хмельниччині повідомляв колишній голова Держгеокадастру, а нині – міністр аграрної політики та продовольства, Роман Лещенко.
Нещодавно очільника ГУ Держгеокадастру Хмельниччини затримали «на гарячому» правоохоронці під час передачі чергового траншу хабаря вищестоящому керівництву.
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм
Влада на місцях, або що може робити кожен громадянин Не слід покладатися лише на президента, […]
Нарешті в Україні завершилися місцеві вибори, на яких громадяни обрали нових управлінців для своїх громад. […]
Усі представники сфери обслуговування Хмельницької області з 16 січня 2021 року повинні перейти на державну […]