Власника двох земельних паїв на Хмельниччині змусили один повернути державі

Економіка

Мешканець Хмельниччини спромігся отримати у власність другу земельну ділянку площею 2 гектари для ведення особистого селянського господарства, хоча законом передбачено надання таких земель лише один раз.

Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду.

До Чемеровецького районного суду звернувся прокурор  з позовними вимогами визнати недійсним наказ ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, яким затверджено проект землеустрою та надано у власність відповідачу 2 гектари із земель сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих за межами населених пунктів Кутковецької сільської ради Чемеровецького району. А також  просив суд витребувати спірну ділянку у її власника та в орендаря.

З’ясувалось, що на підставі наказу Держгеокадастру чоловік зареєстрував своє право власності на цю землю та передав її в оренду фермерському господарству. Проте, на думку прокурора, приватизував її незаконно, двічі використавши своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для певної категорії потреб.

«За сім місяців до набуття у власність 2-х гектарів сільгоспземлі за межами населених пунктів Кутковецької сільської ради Чемеровецького району, відповідач на підставі аналогічного наказу ГУ Держгеокадастру в області отримав 2 гектари землі для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населених пунктів Сушовецької сільської ради Білогірського району», – йдеться в рішенні суду.

Відтак, він приховав той факт, що раніше вже використав право на безоплатну приватизацію земельної ділянки вказаної категорії. В результаті спірна земля вибула з володіння власниці – держави – не з її волі, а на підставі незаконного рішення державного органу, якому делеговано повноваження розпоряджатися такими землями.

«Відновлення права держави на земельну ділянку слід здійснювати шляхом її витребування від добросовісного набувача, яким є відповідач, і в орендаря», – зауважив суд.

Тож позов прокурора судом задоволено: незаконну реєстрацію права власності на спірну земельну ділянку скасовано та витребувано її на користь держави.


Нагадаємо, про схеми багаторазової приватизації земельних паїв на Хмельниччині повідомляв колишній голова Держгеокадастру, а нині – міністр
аграрної політики та продовольства, Роман Лещенко.

Нещодавно очільника ГУ Держгеокадастру Хмельниччини затримали «на гарячому» правоохоронці під час передачі чергового траншу хабаря вищестоящому керівництву.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм