Ворожі спецслужби намагалися завербувати двох мешканців Хмельниччини, – СБУ

Надзвичайні події

Контррозвідка СБУ протидіє численним спробам вербування громадян України ворожими спецслужбами, які в умовах війни намагаються використовувати їх для збору розвідданих, організації диверсій на фронті та провокацій у тилу. Так, оперативники викрили російську ФСБ на спробі вербування ще двох мешканців Хмельниччини.

За інформацією Управління СБУ в Хмельницькій області, обоє чоловіків до 2014 року працювали на одному зі стратегічних підприємств Хмельниччини. Після звільнення періодично виїжджали до РФ задля додаткового заробітку. На початку широкомасштабної війни одразу вирішили повернутись додому. При перетині кордону їх намагалися завербувати представники ворожої спецслужби.

Під час проходження митного контролю працівники ФСБ “запросили” обох чоловіків на “бесіду” в окрему кімнату, де по черзі з ними розмовляли. Російські спецслужби особливо цікавили місце проходження військової служби, наявність зв’язків у правоохоронних органах та ЗСУ. Розпитували щодо попереднього місця роботи: розташування, система охорони, види продукції, що виготовляє підприємство, найменування, експортування до інших країн тощо. Особливий інтерес становили дані про зв’язки із діючими співробітниками підприємства, які володіють конфіденційною інформацією”, – зазначають в СБУ.

Після повернення чоловіків додому співробітники СБУ з’ясували подробиці спілкування на кордоні. А також переконались, що обидва мешканці Хмельниччини ніяких дій на шкоду Україні за завданням росіян не вчиняли.

Наголошуємо, що співпраця з ворожими спецслужбами є злочином проти національної безпеки. В умовах воєнного стану державна зрада карається позбавленням волі 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна. Якщо ж громадянин не виконував злочинного завдання проти України і добровільно повідомив органи державної влади про факти залучення до конфіденційного співробітництва із ворогом – він звільняється від кримінальної відповідальності”, – зауважують в СБУ.

Додають, як тільки ви зрозуміли, що стали об’єктом вербувального впливу ворожої спецслужби, – негайно звертайтесь до Служби безпеки України за номером 0382 65-12-57.

Нагадаємо, на Хмельниччині зареєстровано понад 600 злочинів, пов`язаних зі збройною агресією проти України. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм