Виробник молочного фальсифікату із Хмельниччини фігурує в кримінальному провадженні (ФОТО)

Кримінал

Про виробництво на Хмельниччині неякісної молочної продукції, яка згідно з висновками експертів не відповідає вимогам ДСТУ через вміст немолочних жирів та несе загрозу здоров’ю людей, «ХМ-ІНСАЙД» неодноразово повідомляв читачів.

Зокрема, нещодавно Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Деражнянський молочний завод» – на 9 мільйонів 459 тисяч гривень, та ДП «Старокостянтинівський молочний завод» на 84 мільйони 892 тисячі гривень. Крім них, мільйонні штрафні санкції накладені ще на чотирьох недобросовісних виробників фальсифікату.

А днями стало відомо, що неякісне масло одного із молокозаводів Хмельниччини призначалося для дитячих садочків, дитбудинків і медичних закладів Житомирщини. Поставку фальсифікату блокували співробітники Управління Служби безпеки в Житомирській області у взаємодії з обласною прокуратурою.

«За даними досудового слідства, один із виробників молочної продукції налагодив реалізацію несертифікованих товарів по всій території України. Встановлено, що лише в 2019 році через фірму-дистриб’ютора на внутрішній ринок потрапило понад 500 тонн недоброякісних продуктів харчування», – йдеться у повідомленні СБУ.

Крім того, у 2020 році завод через посередницьку структуру уклав низку договорів із комунальними закладами Житомирщини на поставки продовольства на понад 600 тисяч гривень. Ця продукція призначалася, зокрема, для вихованців дитячих закладів та пацієнтів лікувальних установ області.

Правоохоронці 18 грудня провели низку обшуків за місцями розташування виробничих потужностей, складських і офісних приміщень, а також за адресами проживання фігурантів справи у Хмельницькій та Житомирській областях.

«Виявлено майже 3,5 тонни фальсифікату, фінансово-бухгалтерські документи, комп’ютери, печатки, проведення сумнівних лабораторних досліджень, «чорнову бухгалтерію» та інші предмети і документи, що мають значення у кримінальному провадженні», – уточнили у відомстві.

Із вилученої продукції відібрано зразки для додаткового експертного дослідження. Ініційовано питання щодо арешту вилученого майна.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм