За перший місяць ринку землі на Хмельниччині продали 178 гектарів

Економіка

Упродовж 30-ти днів роботи ринку сільгоспземлі загальна площа проданих в Україні ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 гектари. З них 178 гектарів продали на Хмельниччині.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства, загальна сума угод становить 210 мільйонів гривень.

«Тобто, середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні!», — зазначив міністр Роман Лещенко.

За його словами, зросла й кількість нотаріусів, які отримали доступ до Державного земельного кадастру. Наразі таких вже 4242.

Згідно з графічними даними, у Хмельницькій області з початку липня укладено 121 правочин на продаж 178 гектарів сільськогосподарських угідь.

Нагадаємо, сільгоспземлі Хмельниччини потрапили до рейтингу найдорожчих в Україні. У Хмельницькій ОДА порадили не поспішати із їх продажем.

Зауважимо, до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть виключно фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм