За шахрайство з державними землями судитимуть двох мешканців Хмельниччини

Економіка

Старокостянтинівські правоохоронці завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності. 

Як зауважують в Хмельницькій обласній прокуратурі, кожному громадянину гарантується конституційне право на безкоштовне отримання 2 гектарів землі для ведення особистого селянського господарства із фондів державної та комунальної власності.

Однак, Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання цим правом.

«Встановлено, що мешканець міста Хмельницький, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації на території Ізяславського району, повторно безоплатно привласнив ще одну земельну ділянку площею 2 гектари на території Старокостянтинівського району», – повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратури Мирослав Попадюк.

З корисливих мотивів до Головного управління Держгеокадастру в області хмельничанин надав неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.

Аналогічним шляхом заволодів двома гектарами землі на території Старокостянтинівщини мешканець Хмельницького району, якому для ведення селянського господарства вже надавалась земля на  Ярмолинеччині

«За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаними особами кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство). Обвинувальні акти направлено для розгляду до суду», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Окрім того, за позовами прокурора накази Головного управління Держгеокадастру в області, якими ці землі загальною вартістю 240 тисяч гривень передано у власність обвинувачених, визнано недійсними.

Нагадаємо, за позовом прокуратури власника двох земельних паїв на Хмельниччині змусили один повернути державі.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм