Зеленський відповів на петицію про зняття обмеження виїзду за кордон чоловіків 18-60 років

Суспільство

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію про надання дозволу виїздити за кордон чоловікам 18-60 років, що не мають воєнного досвіду та є обмежено придатними. Петиція, яку ініціювала громадянка Юлія Булавіна, за три місяці набрала 27 260 голосів із 25 000 необхідних. Відповідь не неї розміщена на сайті офіційного інтернет-представництва 15 серпня. 

Зокрема, авторка петиції пише, що з початку війни понад 625 000 осіб в Україні можуть стати на захист від російських окупантів. Абсолютна більшість з них, на думку жінки, пройшли навчання, вміють поводитися зі зброєю, мають відповідний рівень фізичної та психічної підготовки.

“Воювати повинні боєздатні люди. Ми ж маємо безліч айті-, соц-, креативних-, технічних- та інших фахівців, що можуть воювати на інформаційному фронті та бути більш корисними працюючи закордоном, допомагаючи нашим біженцям і підтримуючи армію заробленими коштами”, – йдеться в петиції.

У своїй відповіді Володимир Зеленський щодо залучення до захисту України лише осіб, які мають військовий досвід, зазначає, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього українського народу.

Він нагадує, що у зв’язку із військовою агресією РФ проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності ЗСУ й інших військових формувань указом гаранта від 24 лютого 2022 року оголошено та проводиться загальна мобілізація. При цьому комплектування здійснюється також і військовозобов’язаними, які не мають військового досвіду, але пройшли підготовку в навчальних військових частинах. Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані, під час мобілізації можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру.

Стосовно порушеного у петиції питання про зняття обмеження щодо виїзду за кордон зазначаю, що статтею 33 Конституції України закріплено право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України, вільно залишати її територію, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Таке право, відповідно до статті 64 Конституції України, може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану із зазначенням строку дії цих обмежень”, – йдеться у відповіді Зеленського.

А оскільки в Україні наразі триває воєнний стан (дію воєнного стану та мобілізацію продовжено до 21 листопадаред.), то, як наголошує Президент, скасування обмежень, які стосуються виїзду чоловіків віком 18-60 років за кордон, передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану.

Зауважує, що правила перетинання державного кордону громадянами України встановлюються Кабміном. Тому звернувся до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням опрацювати порушені в електронній петиції питання.

Читайте також:

Схему підробки документів для виїзду чоловіків за кордон викрили на Хмельниччині

На Хмельниччині лікарку підозрюють у “продажу” документів для виїзду призовників за кордон

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook